"Сбербанк", ВТБ і "Газпромбанк", Патрушев, Сєчин та інші. Оприлюднено список американських санкцій проти Росії

Під санкції США потрапив "Сбербанк"
Фото: ЕРА
США через вторгнення Росії в Україну вводять санкції, які призведуть до серйозних втрат для російських компаній та до ізоляції РФ від світової фінансової системи. Про це йдеться у повідомленні Білого дому, опублікованому 24 лютого.

У новому пакеті санкцій – низка найбільших російських банків, блокують фінансові установи, які володіють майже 80% активів російського банківського сектору.

У санкційному списку опинилися найбільший російський банк "Сбербанк" і 25 його дочірніх компаній, а також другий за величиною "ВТБ Банк" та 20 дочірніх компаній. Перший володіє третиною активів усього російського банківського сектору, другий – п'ятою частиною.

Також у списку банк "Открытие", "Совкомбанк", "Новикомбанк" та 34 їхні дочірні компанії.

Для "Сбербанка" буде введено обмеження на доступ до трансакцій, які проводять у доларах, активи ВТБ, "Открытия", "Совкомбанка" и "Новикомбанка" буде заблоковано повністю. Крім того, США забороняють будь-які операції з трьома останніми банками.

Також вводять санкції на боргові зобов'язання та акції "Сбербанка", "Альфа-Банка", "Кредитного банка Москвы", "Газпромбанка", "Российского сельскохозяйственного банка", "Газпрома", "Газпром нефти", "Транснефти", "Ростелекома", "РусГидро", "Алроса", "Совкомфлота" та "Российских железных дорог". Ідеться про обмеження на всі угоди з новими борговими зобов'язаннями цих компаній зі строком погашення понад 14 днів та новими акціями.

"Ці організації, включно з критично важливими для російської економіки компаніями, активи яких оцінюють майже в $1,4 трлн, не зможуть залучати гроші через американський ринок – головне джерело капіталу та отримання доходів, що обмежує можливості Кремля із залучення коштів для своєї діяльності", – ідеться у релізі.

У списку є фізичні особи. Серед них:

  • ексглава адміністрації президента РФ Сергій Іванов та його син Сергій – голова алмазовидобувної компанії "Алрос";
  • син ексголови ФСБ Миколи Патрушева, колишній член правління "Газпромнефти" Андрій Патрушев та його син Микола;
  • президент "Роснефти" Ігор Сєчин та його син Іван;
  • перший заступник голови правління "Сбербанка" Олександр Ведяхін;
  • топменеджери ВТБ Андрій Пучков та Юрій Соловйов, а також дружина Соловйова Галина Улютіна.

"У цьому списку фігурують особи, які збагатилися коштом російської держави і висунули членів своїх сімей на найвищі посади у країні. До нього також занесено фінансових діячів, які займають місця у найбільших фінансових установах Росії та відповідають за надання ресурсів, необхідних для підтримки вторгнення Путіна в Україну. Ця дія слідує за вчорашньою дією, спрямованою проти російської еліти та членів їхніх сімей, і відрізає їх від фінансової системи США, заморожує будь-які активи, якими вони володіють у США, та блокує їхні поїздки у США", – підкреслили у Білому домі.

Також США введуть загальноросійські обмеження, вони спрямовані на перекриття російського імпорту технологічних товарів, критично важливих для диверсифікованої економіки та здатності президента РФ Володимира Путіна до силового впливу, ідеться в релізі.

"Це передбачає заборону на експорт стратегічно важливих технологій, спрямовану насамперед на російський оборонний, авіаційний і морський сектори, щоб позбавити Росію доступу до передових технологій. Окрім масштабних обмежень щодо російського оборонного сектору, уряд США введе загальноросійські обмеження на стратегічно важливі американські технології, які виробляють в інших країнах із використанням програмного забезпечення, технологій або обладнання американського походження, що передбачає обмеження на напівпровідники, телекомунікації, захист шифрування, лазери, датчики, навігацію, авіоніку та морські технології. Ці жорсткі та тривалі заходи контролю позбавлять Росію доступу до передових технологій", – резюмували автори повідомлення.

Контекст:

Приблизно о 5.00 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про "спеціальну воєнну операцію" російських військ в Україні. Він заявив, що її мета – "демілітаризація та денацифікація України".

Після звернення Путіна у багатьох містах України, зокрема у Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, почали повідомляти про звуки вибухів.

Приблизно о 5.00 збройні сили Російської Федерації атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктів. За даними радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, Росія застосовує реактивні системи залпового вогню "Град".

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Український президент Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про введення воєнного стану по всій країні. Верховна Рада затвердила це рішення. Президент закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно, для підтримки Збройних сил України" і пообіцяв, що всім охочим захищати Україну видаватимуть зброю.

В Україні є жертви серед військовослужбовців та цивільних. Але ворог, як наголосив Зеленський, зазнає серйозних втрат. Відомо, що українські сили збили сім російських літаків та кілька вертольотів. Також відомо про захоплених у полон окупантів.

Про введення санкцій проти Росії заявила низка країн, зокрема США та Великобританія.