СБУ допитала полоненого російського військовослужбовця, який брав участь у спробі порятунку крейсера "Москва"

Окупант повідомив, що першу медичну допомогу йому надали військовослужбовці ЗСУ
Скріншот: Служба безпеки України / YouTube
Служба безпеки України допитала російського військовослужбовця, який брав участь у спробі порятунку підбитого флагмана Чорноморського флоту РФ ракетного крейсера "Москва", а потім у війні проти України як піхотинець. Про це пресцентр СБУ повідомив 29 червня.

"Був безпосередньо учасником спецоперації з порятунку ракетного крейсера "Москва". Там було багато трупів і переважно порятунок відбувався дуже сумно. Ми корабель втратили, він затонув, ми не змогли його відбуксувати", – сказав він.

За словами військовослужбовця, йому дали вибір: або далі виходити на кораблях у море, або піти в піхоту.

"Я надивився, що було на "Москві", я не хотів далі бачити те саме, коли посеред моря помираєш. Страшно", – сказав він.

Окупант заявив, що написав рапорт про згоду вирушити на "спецоперацію" (так у Росії називають війну проти України).

"Нас відправили у розвідку на двох БТР у складі 30 осіб. Ми потрапили під мінометний обстріл", – сказав він.

За словами полоненого, його командири наказали залишати поранених на полі бою, "інакше ми з ними не зможемо втекти". Першу медичну допомогу йому надали військовослужбовці Збройних сил України.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Відео: Служба безпеки України / YouTube

Контекст:

ЗСУ підбили крейсер "Москва", який перебував у Чорному морі, 13 квітня. В Одеській обласній військовій адміністрації повідомили, що по кораблю завдали удару українськими ракетами "Нептун".

Пізніше РФ підтвердила, що крейсер "Москва" зазнав серйозних пошкоджень, там нібито "детонував боєзапас унаслідок пожежі". Оперативне командування ЗСУ "Південь" повідомляло, що пошкоджений крейсер намагалися врятувати інші кораблі флоту РФ, проте шторм і вибух боєзапасу перекинули корабель, він почав тонути. Міноборони РФ спочатку заявило, що корабель залишається на плаву, але ввечері 14 квітня визнало, що крейсер "Москва" затонув "в умовах шторму". У РФ не визнають, що по крейсеру було завдано ракетного удару.

Скільки людей було на борту крейсера, достеменно невідомо. За даними міноборони РФ, він міг вміщати до 680 членів екіпажу. Українська влада та ЗМІ повідомили, що на борту було понад 500 осіб. Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов заявив, що з крейсера "Москва" врятували 58 осіб із 510, які там перебували.

У міноборони РФ спочатку не визнавали втрат і заявляли, що всіх членів екіпажу вдалося евакуювати. Але розслідування журналістів свідчать, що це неправда. ЗМІ вдалося з'ясувати імена щонайменше двох загиблих членів екіпажу і не менше ніж семи зниклих безвісти.

Мати одного з матросів, які вижили, розповіла журналістам, що крейсер ішов захоплювати Одесу.

Наприкінці травня в ГУР Міноборони України заявили, що РФ підняла з крейсера "Москва" тіла моряків та секретне обладнання.