СБУ кваліфікувала обстріл Трьохізбенки як терористичний акт

Слідча група СБУ задокументувала обставини обстрілу
Фото: 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях - м. Сєвєродонецьк / Facebook

Слідчі Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження за статтею "терористичний акт" за фактом обстрілу цивільних об'єктів у прифронтовій Трьохізбенці Луганської області. Про це у Facebook повідомило 3-тє управління Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Обстріл населеного пункту із заборонених Мінськими домовленостями великокаліберних гармат, який російські окупанти здійснили ввечері 27 жовтня, кваліфіковано як терористичний акт.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що спричинив тяжкі наслідки), слідча група СБУ задокументувала обставини обстрілу, допитала свідків та очевидців, а також відпрацювала свідчення потерпілих.

"Із початку 2021 року в Луганській області за фактами обстрілів території України, вчинених російсько-терористичними військами, СБУ відкрила вже понад 70 кримінальних проваджень, у межах яких ретельно документуються злочини агресора", – додали в СБУ.

Увечері 27 жовтня бойовики на Донбасі обстріляли село Трьохізбенка. Унаслідок цього пошкоджено п'ять житлових будинків, одне гаражне приміщення, а також лінію електромереж.

В Офісі генпрокурора напередодні повідомляли, що відкрили за цим фактом кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу (порушення законів та звичаїв війни).

Контекст:

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та  підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, за час збройного конфлікту на Донбасі загинуло майже 14 тис. українців, із них 4 тис. – цивільні особи.

22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. За рік дії перемир'я загинуло 45 українських військовослужбовців та 163 дістали поранення, повідомляли у ТКГ 27 липня.