СБУ оголосила в розшук Абхаза, засновника і колишнього ватажка угруповання бойовиків "ДНР" "П'ятнашка"
Служба безпеки України оголосила в розшук засновника терористичного угруповання "П'ятнашка". Про це повідомляють на сторінці управління СБУ в Донецькій і Луганській областях у Facebook.
Контррозвідники та слідчі СБУ встановили, що громадянин Росії на прізвисько Абхаз 2014 року заснував і тривалий час очолював незаконне збройне формування "Інтернаціональна бригада "П'ятнашка" терористичної "ДНР".
Він брав безпосередню участь у бойових діях проти української армії на окупованій території Донецької області, а також у знущаннях та катуваннях захоплених українських військовослужбовців і залякуванні мирного населення. Підозрюваний переховується на території, окупованій бойовиками "ДНР", а також у невизнаній республіці Абхазія.
Абхаза заочно повідомили про підозру за статтями "створення терористичної групи", "незаконне позбавлення волі або викрадення людини", "порушення законів і звичаїв війни" Кримінального кодексу України.
За даними "Миротворця", справжнє ім'я Абхаза – Ахрік Авідзба. Він з'явився на Донбасі влітку 2014 року і до 2016 року командував "П'ятнашкою", здобувши звання "героя ДНР". Брав участь у боєзіткненнях у Шахтарську та штурмі донецького аеропорту.
Одружений із жителькою Донецька Юлією Овчаренко, має з нею трьох синів.
2020 року Авідзба та його банда брали участь у "перевороті" в Абхазії, повідомляло "Эхо Кавказа".
Його призначили "помічником президента Абхазії з міжнародних відносин", але в листопаді він "звільнився".
Волонтер Роман Донік із посиланням на свої джерела заявляв, що терориста Арсенія Павлова (Моторолу) убили 2016 року за вказівкою Авідзби.
2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту ведуть у межах тристоронньої контактної групи в Мінську (Україна – ОБСЄ – Росія) і "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).