СБУ повідомила про підозру очільника "МОЗ Криму", який переобладнав лікарні під військові госпіталі для окупантів

СБУ працює над притягненням колаборанта до відповідальності
Фото: depositphotos.com

Служба безпеки України оголосила про підозру так званому очільнику "МОЗ Криму". Про це 12 листопада у Telegram повідомила пресслужба СБУ.

"Служба безпеки продовжує викривати зрадників і колаборантів, які допомагають ворогу в тимчасово захоплених регіонах України. Під час розслідування зібрано доказову базу про злочинну діяльність так званого міністра охорони здоров'я АР Крим. Установлено, що "посадовець" організував постачання лікарських засобів, обладнання й автомобілів із медзакладів півострова на потреби російських військових, які атакували південь України", – ідеться у повідомленні.

За інформацією спецслужби, за його вказівкою місцеві лікарні переобладнали під військові госпіталі для приймання російських загарбників.

За даними слідства, колаборантом є колишній головний санітарний лікар міст Феодосія і Судак, який після захоплення регіону добровільно приєднався до окупаційної адміністрації. Він отримав російський паспорт і вступив у путінську партію "Единая Россия", яку представляє як "депутат Судакської міськради".

Торік у жовтні представники Кремля призначили фігуранта "першим заступником міністра охорони здоров'я у Криму", а 22 липня цього року він очолив окупаційне "міністерство". До його основних завдань входило "переформатування" системи охорони здоров'я півострова для потреб повномасштабної агресії Росії проти України.

Слідчі СБУ повідомили зрадника про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.

Правоохоронці працюють над притягненням колаборанта до відповідальності.

У СБУ не уточнили прізвища підозрюваного, проте відомо, що "главою МОЗ Криму" є Костянтин Скорупський.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.