СБУ відкрила майже 3 тис. кримінальних проваджень, пов'язаних із війною РФ проти України
Служба безпеки України проводить досудове розслідування у 2882 кримінальних провадженнях, пов'язаних із воєнною агресією РФ проти України. Про це 13 квітня повідомила пресслужба СБУ.
"Мова йде саме про злочини, пов'язані з військовою агресією РФ. До суду вже скеровано 29 кримінальних проваджень. Із загального масиву можна виокремити 1694 справи, відкриті саме за порушення законів та звичаїв війни, тобто за ст. 438 Кримінального кодексу", – заявив голова Служби безпеки України Іван Баканов.
За його словами, зараз СБУ проводить документування фактів масового знищення жителів Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Сум, Чернігова, Харкова, Маріуполя, Миколаєва та інших населених пунктів.
"Географія злочинів різна, але їхня суть однакова. Всюди, де з'являється російська армія, вона несе смерть і руйнування. Убивства мирних людей, ґвалтування жінок і дітей, масові розстріли, мародерство… Оце і є справжнє обличчя Російської Федерації. А точніше – її звірячий оскал. Бо нормальна людина не може таке навіть уявити", – наголосив голова СБУ.
Найбільше епізодів нараховують кримінальні провадження щодо злочинів російських військовослужбовців у Бучі, Маріуполі та Харківській області.
Українська спецслужба вже повідомила про підозру 900 осіб. З них 627 – громадяни РФ, зокрема вище керівництво Росії, депутати Держдуми, пропагандисти, діячі культури і навіть 219 військовослужбовців. До цього списку також потрапило троє затриманих російських пілотів, які бомбили Харків, Балаклію, Куп'янськ, Ізюм та Конотоп.
"Наше завдання – докласти максимум зусиль, аби за кожен злочин окупанти отримали невідворотне покарання. У цьому контексті украй важлива злагоджена робота всього правоохоронного блоку. Ми ведемо її у масштабах усієї країни, і я певен, що вона дасть свій результат", – резюмував Баканов.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Правозахисна організація Human Rights Watch 3 квітня оприлюднила інформацію про низку злочинів російської армії на окупованих територіях, серед яких зґвалтування, страти та вбивство дітей.