СБУ виявила в Луганській області схрони терористів – бойові елементи систем "Смерч", гранати і понад 30 кг вибухівки

За даними СБУ, схрони обладнали ще у 2014 році
Фото: ssu.gov.ua
За попередніми даними, один зі схронів бойовики  обладнали після обстрілу позицій сил антитерористичної операції у 2014 році.

Служба безпеки України виявила в Луганській області три схованки, які належали учасникам незаконних збройних формувань. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

У схованці, облаштованій у лісосмузі біля селища Тернове Старобільського району, співробітники СБУ виявили сім бойових елементів реактивної системи залпового вогню "Смерч", які містять майже 10 кг гексогену, 12 гранат РГД-5 і Ф-1.

За попередніми даними, схрон обладнали учасники незаконних збройних формувань після обстрілу позицій сил антитерористичної операції у 2014 році.

З іншого схрону, вмурованого у стіну покинутої будівлі поблизу селища Кринички Старобільського району, вилучено 20 кг тротилу, детонатор, гранатомет РПГ-22, п'ять бойових гранат, три гранатометні постріли, понад 200 набоїв.

Фото: ssu.gov.ua

Ще в одному схроні, виявленому в лісосмузі поблизу підприємства в місті Рубіжному, виявили шість протитанкових гранат РПГ-26, дев'ять тротилових шашок, три протипіхотні міни МОН-50, 43 гранати РКГ, Ф-1 та РГД-5 із запалами, одна упаковка пластиду, капсуль-детонатори, освітлювальні ракети.

Фото: ssu.gov.ua

У спецслужбі не відкидають, що до однієї із схованок має стосунок диверсійно-розвідувальна група бойовиків, яка причетна до підриву двох мостів у селищах Підгорівка і Євсуг у липні 2014 року.

У СБУ і далі шукають людей, причетних до організації схованок із вибухівкою і боєприпасами.

У 2014 році Росія окупувала Крим і почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також в нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.