Сімох українців, які брали участь у штурмі "Азовсталі", повідомили про підозру в держзраді

За даними слідства, у травні 2022 року семеро громадян України штурмували завод "Азовсталь"
Фото: EPA
Правоохоронці повідомили про підозру сімох громадян України, які штурмували завод "Азовсталь". Про це 31 жовтня поінформував Офіс генерального прокурора в Telegram.

За даними слідства, шестеро громадян України на чолі з "міністром внутрішніх справ ДНР" в умовах воєнного стану перейшли на бік російських окупантів.

"Вони брали участь у складі не передбачених законами України воєнізованих формувань. У травні 2022 року у складі спецпідрозділу "Каскад" "МВС ДНР" вони штурмували завод "Азовсталь", який оборонявся військовослужбовцями Збройних сил України, а також керували захопленням їх у полон", – ідеться у повідомленні.

Їх повідомлено про підозру в державній зраді, а також участь у не передбачених законом збройних формуваннях і нападі на підприємства (ч. 1 ст. 111 (у редакції 2014 року), ч. 2 ст. 111, ч. 3 і ч. 4 ст. 260 КК України).

Контекст:

Завод "Азовсталь" був останнім об'єктом у Маріуполі Донецької області, який контролювали українські військовослужбовці. Там були бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники і поліцейські. У бомбосховищах заводу також до початку травня були сотні цивільних.

Генеральний штаб ЗСУ повідомив пізно ввечері 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених.

У ніч на 17 травня президент України Володимир Зеленський заявив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя. За інформацією британської розвідки станом на ранок 20 травня, завод "Азовсталь" покинуло до 1700 українських військовослужбовців. Зеленський у червні уточнив, що російські окупанти тримають у полоні понад 2,5 тис. захисників "Азовсталі" – їх перевезли з Маріуполя до Новоазовська й Оленівки, розташованих на території, підконтрольній бойовикам "ДНР".

21 вересня Україна й Росія провели наймасштабніший із моменту початку вторгнення РФ обмін полоненими. З полону звільнили 215 військовослужбовців, які захищали Україну, серед них був і Вершинін.

Ті, хто повернувся з російського полону, схудли на десятки кілограм. Зокрема, пресофіцер "Азову" Дмитро Козацький (позивний Орест) схуд до 55 кг, а морпіх Михайло Діанов втратив 30% своєї нормальної ваги.