Сенат Польщі закликав країни – члени ЄС підтримати прискорення інтеграції України

Польські сенатори наголосили, що членство України у ЄС є моральним обов'язком нинішнього покоління європейців
Фото: senat.gov.pl
Сенат Польщі 9 березня ухвалив резолюцію, в якій виступив за прискорення приймання України у Євросоюз. Про це повідомляє канцелярія Сенату, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Українське суспільство переконливо довело, що готове бути частиною єдиної Європи і готове заплатити кров'ю за свою відданість європейським цінностям", – підкреслюють у резолюції.

Сенатори висловили глибоке захоплення "героїчною позицією" українців перед російською агресією і нагадали, що народ України проливає кров за свою свободу та європейський вибір удруге за останні 10 років. Водночас українські солдати, захищаючи свою країну, захищають усю Європу.

"Сенат Республіки Польща висловлює глибоке заперечення звірських методів, які застосовують у цій війні, яку Російська Федерація веде проти Української держави та народу. Варварські методи її ведення – вбивства мирних жителів, зокрема дітей, знищення шкіл, лікарень, храмів та культурних цінностей – ганьблять російську державу та її збройні сили", – ідеться у резолюції.

У Сенаті зазначили, що повноправне членство України у ЄС є "моральним обов'язком нинішнього покоління європейців", і закликали усі держави – члени ЄС підтримати прискорений процес інтеграції України до Євросоюзу.

Контекст:

7 березня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що очікують на "серйозні новини" щодо вступу України у ЄС. Він наголосив, що ситуація змінилася. "Тиждень тому ми були до вступу до ЄС приблизно так, як із Києва до Місяця, а тепер наш вступ – це приблизно як із Києва до Вінниці", – заявив дипломат.

Україна та Євросоюз у 2014 році, після масових протестів, що дістали назву "Євромайдан", підписали Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності у повному обсязі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі і НАТО закріплено у Конституції.

У Євросоюзі Україну неодноразово називали близьким партнером, але не уточнювали, коли вона може стати членом ЄС.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося вранці 24 лютого 2022 року, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що хоче бачити Україну в Євросоюзі. "Згодом Україна має бути членом [ЄС], ця країна – одна з нас, і ми хочемо бачити її тут", – сказала вона.

28 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ звернувся до Євросоюзу з проханням про невідкладне приєднання за спеціальною процедурою. "Ми вдячні партнерам за те, що вони поряд із нами. Але наша мета – бути разом з усіма європейцями, і головне, бути на рівних", – заявив глава держави.

Того самого дня він підписав заявку на вступ України до Європейського союзу і надіслав відповідного листа президенту Франції Еммануелю Макрону, який зараз головує у Раді ЄС.

Президенти низки країн Євросоюзу, зокрема Болгарії, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та Словенії, підтримали швидкий вступ України до ЄС.

1 березня Європейський парламент підтримав надання Україні статусу кандидата на вступ у ЄС. Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив 7 березня, що заявку України на членство в Євросоюзі обговорять найближчими днями.

Наразі до Європейського союзу входить 27 держав. Статус кандидатів на членство у ЄС має п'ять країн: Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Туреччина.