СЕО "Метінвест": Після перемоги ми збудуємо в Маріуполі нові, сучасні підприємства
"Після деокупації ми зможемо повернутися до Маріуполя й почати відновлювати наші підприємства, повертати до міста мир, а людям – роботу й гідну зарплату. Ми будуватимемо там нову промисловість – сучаснішу й екологічнішу", – переконаний Риженков.
За його словами, до війни одним зі стратегічних напрямів роботи компанії була декарбонізація виробництва. Розроблення стратегії, яка передбачала низку великих проєктів на 30-річну перспективу, досягла фінальної стадії.
"Для фінансування відбудови Маріуполя і його підприємств буде потрібна допомога від уряду й репарації, які ми отримаємо від Росії", – пояснив Риженков.
Контекст:
16 підприємств групи "Метінвест" у жовтні подали позови до Європейського суду з прав людини проти Росії: вони вимагають притягнення її до відповідальності за руйнування, завдані нею активам групи, і справедливу компенсацію за збитки, спричинені російською агресією. Ще понад 10 підприємств групи повідомляли, що подадуть такі позови до кінця року.
На початку листопада стартував проєкт "Відродження Маріуполя". До його реалізації приєднаються міжнародні фінансові організації (Світовий банк, ЄБРР), українська влада і представники великого бізнесу – компанії СКМ і "Метінвест". Очікують, що "Відродження Маріуполя" стане наймасштабнішим проєктом у Європі після Другої світової війни, заявляли в "Метінвесті".