Евакуація з Маріуполя була неможливою, росіяни тримали всіх у заручниках – заступник мера

Із початку березня Маріуполь був у блокаді
Фото: 0629.com.ua
На початку повномасштабного вторгнення евакуація з Маріуполя була фактично неможливою, тому що росіяни цього не хотіли. Про це в інтерв'ю порталу 0629 заявив заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут.

"Із початку березня міська влада намагалася прорватися до міста з евакуаційними колонами. Але вони не змогли цього зробити. Росіяни все робили продумано, за планом, вони працювали на дестабілізацію ситуації. Я думаю, що евакуація з міста була неможлива, тому що росіяни не хотіли цього. Їм потрібна була дестабілізація, їм були потрібні люди всередині міста, щоб тримати всіх у заручниках. Ніяких домовленостей із росіянами не було", – зазначив Когут.

За його словами, маріупольці до останнього не вірили, що у ХХІ столітті можна розв'язати таку війну, просто брати й знищувати людей і все місто.

"Наведу приклад, як ми намагалися зробити першу успішну евакуацію на початку березня. Отримали повідомлення, що Київ погодив із Москвою евакуаційний коридор. Ми визначили два місця, де будуть збиратися люди, знайшли автобуси. За кілька хвилин до початку руху евакуаційної колони я вирішив особисто перевірити, чи можна виїхати. Сів із колегами в машину, але за 100 метрів ми потрапили під такий ворожий вогонь... Я приїхав до театру. Знаєте, стоїмо, розмовляємо про евакуацію, яким маршрутом поїдемо, скільки у нас є автобусів. А вночі росіяни накривають вогнем ці самі автобуси. Точно по цілях били", – наголосив він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Російські війська оточили Маріуполь у перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого. Із початку березня він був у блокаді, із другої половини травня місто – у повній окупації. Жителі залишилися без води, світла, тепла, зв'язку і продуктів.

У червні Бойченко говорив, що у місті пошкоджено 95% багатоповерхівок. У вересні радник мера Петро Андрющенко поінформував, що окупанти й далі знищують Маріуполь бездумним знесенням будинків, залишаючи маріупольців без житла і речей.

У Маріуполі на початку серпня залишалося приблизно 130 тис. осіб. До повномасштабного вторгнення у місті проживало 530 тис. осіб. За різними оцінками, під час боїв за місто загинуло від 20 тис. до 25 тис. мирних жителів, точних даних немає.