"Питання, яке серйозно розвивається". На "Рамштайні" обговорювали посилення української системи ППО

Українські військові мають пройти навчання на системах ППО Patriot "радикально скоріше", ніж зазвичай, каже Резніков
Фото: EPA
На засіданні контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") 20 січня значну увагу приділили посиленню протиповітряної оборони. Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю українській службі "Голос Америки", опублікованому 20 січня.

"Це питання, яке серйозно розвивається. Ми говорили на "Рамштайні" не лише про Patriot, а й про інші системи. Мова йде про короткі, середні і дальні можливості дії, так само це стосується по висоті", – заявив Резніков.

Він наголосив, що для України важливо не втратити ініціативу у війні з російським агресором.

"Тому сьогодні прозвучало одне з ключових слів – своєчасність і негайність надання допомоги. Усі розуміють, що для опанування складних нових технік потрібен час, але українські військовослужбовці, захисники і захисниці, вже продемонстрували, що вони швидко опановують сучасні складні системи, від артилерії до безпілотників. Наприклад, навчання на тих же Patriot буде значно швидше зроблено", – сказав міністр.

Він нагадав, що українські військові вже перебувають на території США, де почали процес навчання на системах протиповітряної оборони Patriot.

"Вони його мають завершити радикально скоріше, ніж це передбачено традиційними стандартами, тому тримаємо кулаки. Нам головне, щоб їх надали на полігони, де будуть готуватися наші підрозділи, і вони будуть готові до стримання можливого повторення навали, умовно кажучи, на початку весни цього року", – сказав Резніков.

У Пентагоні говорили, що навчання українських військових для використання систем Patriot триватиме кілька місяців. Однак 17 січня Резніков повідомив, що американці зобов'язалися навчити українських військових керувати ЗРК Patriot за 10 тижнів.

Контекст:

США оголосили про виділення Україні $1,85 млрд додаткової військової допомоги, включно з батареєю ЗРК Patriot, у день приїзду президента України Володимира Зеленського до Вашингтона 21 грудня 2022 року.

4 січня 2023 року Кулеба заявив, що зенітні ракетні комплекси Patriot розгорнуть в Україні в найкоротші строки.

5 січня стало відомо, що батарею Patriot Україні передасть також Німеччина.

17 січня про намір узяти участь у постачанні Україні систем ППО Patriot заявили Нідерланди. Президент Володимир Зеленський говорив, що йдеться про батарею, в уряді Нідерландів уточнили, що нададуть дві пускові установки та кілька ракет до них.