Шмигаль: Від російських атак найбільше постраждали цивільні об'єкти
Росія націлена на інфраструктуру в густонаселених районах, до того ж 70% збитків припадає на житлові райони, зазначив Шмигаль. За його словами, промислові комплекси, такі як хімічні сполуки та сталеливарні заводи, а також транспортна інфраструктура, також були серед цільових об'єктів.
Прем'єр розповів, що торік валовий внутрішній продукт України впав на 30,4% порівняно із 2021 роком, а станом на початок червня 2022 року економічні втрати становили $350 млрд.
"Незважаючи на війну, українська економіка працює. Уряд без затримок виплачує всі зарплати й пенсії. Ми розробляємо грантові програми для малого та середнього бізнесу", – додав він.
Контекст:
24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну. Із самого початку, за даними СБУ, він розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився. У квітні росіян вигнали з північних областей, зараз бої відбуваються на сході та півдні країни.
Відновлювати Україну, яка зазнала колосальних руйнувань унаслідок воєнної агресії РФ, влада має намір насамперед коштом заарештованих активів РФ, заявляв Шмигаль.
Після нападу на Україну Європейський союз заморозив активи Росії на суму €17,5 млрд, повідомили наприкінці жовтня в Єврокомісії. Її глава Урсула фон дер Ляєн заявляла, що мета ЄС – не лише заморозити, а також вилучити активи Росії для відновлення України, але для цього ще багато чого потрібно зробити.
Генеральна Асамблея ООН 14 листопада ухвалила резолюцію щодо необхідності притягнення РФ до відповідальності за порушення нею міжнародного права, а також про створення механізму компенсації Україні збитків, завданих російськими агресорами.