Шольц: Ми маємо бути готовими до того, що агресивна війна Росії проти України може тривати довго
"Ми маємо бути готовими до того, що агресивна війна Росії проти України може тривати довго, ми готуємося до цього й у відповідний спосіб узгоджуємо нашу політику", – заявив Шольц.
Він запевнив, що Німеччина й надалі підтримуватиме Україну "стільки, скільки буде потрібно".
Столтенберг зі свого боку застеріг від прийняття замороженого конфлікту в Україні в обмін на припинення війни.
"Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася, але справедливий мир не може означати заморожування конфлікту та прийняття угоди, продиктованої Росією", – сказав він.
Контекст:
Німеччина з початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту й погодилася передати озброєння в Україну.
ЗСУ серед іншого вже отримали від Німеччини протитанкову зброю, самохідні гаубиці, БМП Marder, зенітні самохідні установки Gepard, системи ППО, РСЗВ та інше необхідне озброєння й обладнання. Окрім того, за даними бундесверу, Німеччина передала Україні 18 бойових танків Leopard 2.
У березні 2023 року канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина наростить виробництво боєприпасів, а також потужності з ремонту зброї, щоб краще підтримати Україну в боротьбі проти вторгнення Росії.
6 червня міноборони Німеччини оновило список військової допомоги, яку передало або планує передати Україні для протистояння збройній агресії РФ. До нього увійшли перші вісім всюдиходів Bandvagn 206 і боєприпаси до Gepard.