Шустер: 2023-й має бути роком звільнення всіх територій материкової України
Водночас він не вважає, що у воєнний спосіб удасться деокупувати Крим.
"Поточний 2023 рік має бути роком звільнення всіх територій України материкової. А щодо Криму, я думаю, Крим вирішуватимуть якось в інший спосіб... Дуже складно передбачати динаміку, як [деокупація] відбуватиметься. Нам складно уявити, звідки піде наступ, як звільнятимуть Луганськ, як звільнятимуть Донецьк", – зазначив Шустер.
Звільнення території залежатиме і від того, як на наступ з боку України реагуватиме Росія, додав він.
"Коли ми говоримо наступ, наступ, Крим, Крим, 1991 рік, ми не беремо до уваги противника. Розумієте, це не війна без ворога. Ворог є. Ворог серйозний і ворог злий", – наголосив він.
Щодо Криму Шустер зазначив, що це буде "окрема історія".
"У питанні Криму братиме участь і Туреччина... Це буде щось інше, це не буде захоплення у воєнний спосіб", – сказав Шустер.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного "референдуму" 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу.
24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну. Окупанти зайшли на материкову частину України зокрема з півострова.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, зокрема Криму.
"Ми маємо зробити все, щоб до літа Крим повернувся додому", – заявив у січні 2023 року керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов.
Водночас у Пентагоні вважають, що Україна не зможе повернути Крим найближчим часом.