Шустер про санкції проти дітей російських посадовців: Якби донька Геббельса навчалася в Лондоні й підтримувала нацизм,складно їй було б там залишатися
"Я взагалі над цим не думав. З одного боку, діти не є відповідальними за батьків. І я думаю, що Захід керується цим. Етично. З іншого боку, у Заходу – я маю на увазі, цивілізованого світу – я думаю, що це [...] навіть дрібно, думаю, що до цього навіть руки в них не доходять. Я думаю, що вони навіть над цим питанням не замислюються", – сказав Шустер.
Журналістка зазначила, що ідею притягнення до відповідальності дітей російських високопосадовців озвучив російський юрист і блогер Марк Фейгін. Юрист припускав, що Захід "може ввімкнути спеціальний механізм, який, скажімо так, і на гуманітарному, і на економічному, і на всіх інших рівнях призведе до катастрофи", як приклад наводив можливість арешту доньок президента РФ Володимира Путіна або його прессекретаря Дмитра Пєскова.
"Ну, візьмімо доньку Путіна й відправмо її в Зауралля. Ну і що? Від цього менше дронів літатиме в Україну? Я не знаю. Ті люди, які підтримують Путіна, або підтримують його найближчих соратників, або підтримують усіх цих кровожерливих людей, які ведуть війну, – вони, звісно, заслуговують на покарання. Але ж покарання. Я цих людей просто карав би, позбавляв всього. Але час від часу це ж відбувається. Ми це читаємо: то син там, то донька там, щось конфіскували, щось зробили, когось закрили, – відреагував Шустер. – Реально це складне питання. Так. Напевно, Фейгін і має рацію. Якщо, наприклад, донька Геббельса навчається в Лондоні (до речі, такі випадки були, що діти нацистів навчалися, зокрема, у Лондоні), якщо вона виступає проти нацизму і проти свого батька – це одна річ. Якщо вона підтримує батька й підтримує нацизм – то це інша річ. Якщо вона підтримує батька й підтримує нацизм – складно їй буде залишатися в Лондоні. Це ж для неї загроза життю".
Телеведучий звернув увагу на ставлення сучасної російської еліти, як він сказав "нових росіян".
"Я думаю, що... знаючи трішки характер цієї нової еліти, ось цих нових росіян, які жодного стосунку не мають до інтелектуалів, там, 17-го року. Ці нові росіяни – вони пофігісти. Вони просто справжні пофігісти, і їм абсолютно байдуже. Поки в них є гроші, поки в них є якісь – ну, не знаю, яхти чи не яхти – поки вони можуть [дозволити] вести собі ось цей такий розв'язний спосіб життя – їм абсолютно байдуже, їм зовсім не важливо, "та хоч потоп". Це серйозно", – зазначив він.
Шустер вважає, що введення санкцій проти дітей високопосадовців – серйозне питання, яке треба обговорювати публічно.
"От що робити з такими людьми? Якщо, скажімо, журналіст телеканала "Дождь" у Латвії говорить в ефірі [про окупантів, які воюють проти України] "наша армія" – і за це позбавляють ліцензії телеканал, то, мабуть, треба робити теж щось із дітьми цих високопосадовців. Якщо дотримуватися якоїсь логіки. Але я не візьмуся навіть відповідати. Треба подумати, це не так просто", – резюмував він.
Контекст:
Путін приховує інформацію про особисте життя і своїх дітей. Згідно з офіційною біографією, у нього дві доньки – Марія (1985) і Катерина (1986). За даними російських ЗМІ, зараз вони використовують прізвища Воронцова й Тихонова. Життя доньок Путіна, як зазначає Bloomberg, "огорнуте таємницею" – Кремль ніколи не публікував їхніх дорослих фотографій, в офіційній біографії російського президента вказано лише їхні імена й роки народження.
Міністерство фінансів США 6 квітня 2022 року опублікувало список санкцій проти Росії. До нього, зокрема, занесли Катерину Тихонову й Марію Воронцову, яких назвали доньками Путіна. Тихонова зараз обіймає посаду заступника директора Інституту математичних досліджень складних систем Московського державного університету, а також керує фондом "Національний інтелектуальний розвиток" і Центром національного інтелектуального резерву (обидві структури працюють під брендом "Иннопрактика"). У липні 2022 року російські ЗМІ повідомили, що вона стала співголовою координаційної ради з імпортозаміщення при Російському союзі промисловців та підприємців.