Шустер: Росії треба буде йти на Київ із Білорусі – піде. У Лукашенка запитувати не будуть G

Шустер заявив, що не сприймає Лукашенка як людину, яка ухвалює рішення
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Якщо президент РФ Володимир Путін вирішить атакувати Україну з боку Білорусі, то йому не знадобиться для цього згода Олександра Лукашенка, котрий вважає себе білоруським президентом. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив український телеведучий Савік Шустер.

"Я вважаю, що Білорусь сьогодні повністю окупована країна. Жодних серйозних рішень Лукашенко не ухвалює. Потрібна була зброя – забрали зброю для російської армії. Треба було перетворити країну на полігон – перетворили. Треба йти на Київ із Білорусі – підуть із Білорусі. У нього запитувати не будуть", – наголосив Шустер.

Він зазначив, що не сприймає Лукашенка як людину, яка може ухвалювати рішення.

"Я тут читаю, що Лукашенко домігся від Путіна, що білоруська армія піде у другому ешелоні. Ну, тобто сидять Лукашенко і Путін, може, навіть лежать разом, і перемовляються. І Путін каже: "Я хочу з Білорусі напасти на Київ". "Ну гаразд, нападай на Київ", – відповідає Лукашенко. "Але я без тебе нападати на Київ не буду, ти мені потрібний. Це я тебе тримаю тут як президента, ти маєш іти зі мною", – каже Путін. І Лукашенко відповідає: "Добре, я піду з тобою, але тільки позаду". Ось і вся домовленість", – сказав Шустер.

Відео: Дмитрий Гордон / YouTube

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь практично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдавання по Україні ракетних та авіаударів.

10 жовтня Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року, заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".

20 грудня стало відомо, що РФ почала перекидання на південь Білорусі військової техніки, яку раніше привезли на полігони країни разом із мобілізованими росіянами. Також Росія продовжує регулярно завозити до Білорусі залізницею техніку й живу силу. Водночас, за даними Держприкордонслужби України, Росія поступово перекидає свої війська, які пройшли бойову підготовку в Білорусі, на схід України.

Нинішня активність російських військ у Білорусі вказує на те, що їхній наступ на Україну на початку 2023 року малоймовірний. Восени 2023 року ця загроза буде серйознішою, заявив в оперативному аналізі за 19 січня американський Інститут вивчення війни (ISW).