Швець: Путін намагатиметься тягнути резину. Зараз Росія кине всі сили, щоб 2024 року повернути Трампа в Білий дім G

Путін потребує перемоги Трампа на президентських виборах США, сподіваючись на зміну позиції Америки щодо війни в Україні, вважає Швець
Фото: EPA
Колишній радянський розвідник, однокурсник президента країни-агресора Росії Володимира Путіна Юрій Швець, який живе у США, вважає, що глава Кремля хоче затягнути війну в Україні до ймовірної перемоги колишнього американського лідера Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року у США. Таку думку Швець висловив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

Гордон запропонував Швецю, який давно знає Путіна, уявити, як би він діяв на місці президента РФ у ситуації, що склалася.

"Тягнути. Тягнути резину. Перше сподівання в нього, найбільше: 2024 рік, Трамп. Зараз вони кинуть усі, усі свої сили, для того, щоб Трампа повернути в Білий дім. І все. Ось вам вирішення питання – і не лише України", – відповів однокурсник глави Кремля.

Він наголосив, що прихід Трампа до влади створить для Путіна не лише вигідні умови для виходу із ситуації, у яку він потрапив в Україні, – це "глобальне вирішення питання" у вигідному для РФ ключі.

"Це крах НАТО знову, це Китай плюс Росія стають головними домінантами світу. Навіть не про Україну йдеться – Сполучені Штати разом з усією Західною Європою котяться у прірву. Це ось головна мрія його [Путіна]", – вважає колишній радянський розвідник.

На думку Швеця, навіть якщо Трамп не стає президентом, російський президент може мати шанси й за інших сценаріїв.

"Припустімо, [вибори виграє чинний президент США Джо] Байден. Стара людина, фіг його знає, що там може статися. Загалом, він [Путін] розхитуватиме ситуацію у США, він працюватиме із Західною Європою, сподіваючись, що їм теж набридне допомагати Україні, насамперед у фінансовому плані", – припустив однокурсник російського президента.

Він зазначив, що Путін розуміє: терпіння Заходу, на відміну від терпіння російського народу, обмежене.

"І це його головне сподівання, що на Заході воно закінчиться раніше, ніж він зазнає нищівної поразки", – заявив розвідник.

Швець звернув увагу, що описаний ним сценарій вичікування залежить від стану російської економіки. І якщо настане момент, коли зарплат у РФ не буде чим платити, а люди в Москві будуть змушені жити, як "населення в, умовно кажучи, Тамбові або Урюпінську", то режим Путіна може не втриматися.

*VIDEO* */VIDEO * VIDEO_DESCRIPTION * Відео: В гостях у Гордона / YouTube */VIDEO_DESCRIPTION *

Контекст:

Трамп обіймав посаду президента США з 2017-го до 2021 року. Стосовно нього двічі розпочинали процедуру імпічменту: у зв'язку з імовірним тиском на президента України Володимира Зеленського у справі про розслідування діяльності сина нинішнього президента США Джо Байдена в Україні, а також у зв'язку зі штурмом Капітолія прибічниками Трампа 6 січня 2021 року, але обидва рази безрезультатно.

Трамп під час роботи в Білому домі неодноразово хвалив Путіна, заявляючи про необхідність підтримувати контакт із Кремлем, попри агресію проти України.

Трамп критикував виділення $40 млрд допомоги Україні й заявляв, що може закінчити розв'язану Росією війну проти України протягом доби. Він упевнений, що "може вирішити це питання", щойно знову стане президентом США.

6 березня в ефірі радіошоу ведучого Fox News Шона Генніті Трамп уточнив, що міг би домовитися про припинення війни ціною окупації Росією територій України. "У найгіршому випадку я міг би домовитися про те, щоб вони [росіяни] щось захопили", – сказав він.

19 червня Трамп заявив в ефірі Fox News, що його розмова з Путіним нібито відтермінувала вторгнення РФ в Україну на кілька років і що цього не сталося б, якби він був президентом США на момент початку повномасштабної агресії.