Сіль із Соледара зібрала кошти більш ніж на 2200 дронів для розвідників
"Це стало можливим завдяки кожному, хто придбав свою пачку "міці". А також внескам наших донорів та бізнесу, який більше року безперервно підтримує армію", – написав Федоров.
Улітку 2022 року сіль від "Артемсолі" перестала продавати в українських супермаркетах.
"Цехи величезного підприємства "Артемсіль" згоріли, обладнання було знищено, будівлі зруйновані, а понад 2500 людей, чиє життя було нерозривно пов'язане з містом на Донеччині, залишили свій дім. Але сама сіль – сіль із шахт Соледара – вціліла. Вона стала ще одним символом надзвичайної мужності, спротиву, міці українських захисників та всього українського народу", – ідеться на сайті проєкту.
Наприкінці лютого, до річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну, "Артемсіль" повернулася у продаж під назвою "Міць. Українська кам'яна". Лімітована партія нараховувала 100 тис. пачок і була доступна в мережі "Сільпо" та онлайн на Rozetka.
500 грн із кожної пачки спрямували на придбання дронів, повідомив Федоров. Ще понад 8 млн грн зібрали завдяки розіграшу п'яти пачок солі з автографом начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України ГУР Кирила Буданова, додав він.
Контекст:
У квітні 2022 року найбільший в Україні виробник солі "Артемсіль" зупинив роботу. Підприємство розташоване в Соледарі Донецької області, воно не могло продовжувати роботу через постійні обстріли. Запас готової продукції з "Артемсолі" вивезли у квітні.
До повномасштабної війни підприємство "Артемсіль" забезпечувало не лише всю Україну, 26 січня у Facebook підприємства повідомляли, що у 2021 році на експорт було реалізовано 744,2 тис. тонн, що становить 39,5% від загального обсягу проданої продукції. Постійними споживачами артемівської солі були Угорщина, Польща, Словаччина, Румунія, Молдова та інші країни.
На Закарпатті у серпні розпочалася робота на новому родовищі солі, яке зможе забезпечити 100% потреби України у продукті, зважаючи на зупинку "Артемсолі".