Сирський: Актуальність оборони Бахмута тільки зростає

Сирський розповів, що окупанти витрачають під Бахмутом найбоєздатніші свої підрозділи, а ЗСУ тим часом готують контрнаступ
Фото: Сухопутні війська | UA Land Forces / Telegram
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський заявив про необхідність продовження оборонної операції в Бахмуті Донецької області. Про це 9 березня повідомив у Telegram Military Media Center.

"Актуальність утримання Бахмута постійно тільки зростає. Кожен день оборони міста дозволяє нам виграти час для підготовки резервів і підготуватися до майбутніх наступальних операцій. У той же час у боях за цю фортецю ворог втрачає найбільш підготовлену й боєздатну частину свого війська – штурмові загони ПВК "Вагнер", – сказав він.

Сирський зазначив, що заяви власника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина підтверджують, що після захоплення Бахмута у ворога будуть розв'язані руки й він зможе розпочати широкомасштабний наступ із застосуванням армійських і десантних частин на бойовій техніці.

Командувач Сухопутних військ розповів, що на бахмутському напрямку тривають бої. І хоча росіяни кинули найбоєздатніші підрозділи, українським захисникам удається завдавати значних втрат ворогу.

"Це ще раз доводить дуже важливу роль Бахмута в загальній системі оборони нашого угруповання. Тисячі ворогів, які загинули при штурмі міста, – тому яскраве підтвердження. Пишаюся мужністю й героїзмом наших воїнів, які своєю стійкістю зривають плани агресора", – резюмував Сирський.

Контекст:

Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають уже сім місяців, повідомляли в Генштабі ЗСУ 23 лютого 2023 року. Там зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупантів зосереджено саме на цьому напрямку.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що "здавати Бахмут ніхто не буде". Він зазначав, що, якщо росіяни візьмуть Бахмут, вони захочуть "піти далі".

5 березня Сирський після чергової поїздки в Бахмут заявив, що бої за місто сягнули максимального рівня напруження. 6 березня на засіданні ставки верховного головнокомандувача головком ЗСУ Валерій Залужний і Сирський були за продовження оборонної операції в Бахмуті.

Незважаючи на втрати, окупанти й далі штурмують Бахмут і його околиці, поінформував Генштаб ЗСУ вранці 8 березня. Про оточення міста не йдеться, зазначав секретар РНБО Олексій Данілов 6 березня.

Росія зазнала від 20 тис. до 30 тис. втрат убитими й пораненими під час спроби захопити Бахмут, написало видання The Guardian із посиланням на західних чиновників.

Бахмут може впасти "протягом найближчих кількох днів", припустив 8 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Спікер східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий у відповідь припустив, що в Альянсі, роблячи такі заяви, імовірно, не беруть до уваги, що українці упродовж року масштабної війни напрацювали більшу стійкість і потужність тактичних рішень.