Сирський заявив про посилення оборони на куп'янському і лиманському напрямках. New York Times вважає, що це порушує "рекомендації Пентагону"
Російські окупанти після місяця жорстких боїв і значних втрат на куп'янському та лиманському напрямках перегруповуються і перекидають із території РФ знову сформовані бригади й дивізії, українські військові у відповідь укріплюють оборону в цьому районі. Про це 25 серпня поінформував командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський, його цитував у Telegram Military Media Center при Міноборони України.
За словами Сирського, окупанти намагаються підвищити рівень бойового потенціалу, щоб поновити активні наступальні дії. Водночас росіяни й далі здійснюють потужні обстріли з артилерії та мінометів, а також активно застосовують авіацію, додав командувач Сухопутних військ ЗСУ.
"У таких умовах ми повинні оперативно вживати всіх заходів для зміцнення нашої оборони на загрозливих напрямках і просунутися вперед там, де це можливо", – зазначив Сирський. Він наголосив, що разом із командирами оперативно-тактичних угруповань і командирами бригад ухвалив усі необхідні для цього рішення і вжив усіх необхідних заходів під час чергової робочої поїздки на куп'янський і лиманський напрямки.
The New York Times із посиланням на анонімну думку американських і західних офіційних осіб писала 22 серпня, що українське командування "замість того, щоб під час контрнаступу зосередитися на відрізанні російських ліній постачання на півдні", розподілило війська й вогневі засоби приблизно порівну між сходом і півднем. За даними видання, американські посадовці радили Україні зосередитися на фронті в напрямку Мелітополя Запорізької області та на прориві через російські мінні поля й інші оборонні споруди окупантів.
За твердженням The Wall Street Journal, яке має аналогічну інформацію від джерел, після того, як офіційні особи США застерегли від розпорошування зусиль, українці скоригували свою стратегію. Але джерела серед американських чиновників заявляють, що українці "досі надто розосереджені для концентрованого наступу на півдні", ішлося в публікації 24 серпня.
Після повідомлення Сирського про посилення української оборони на куп'янському й лиманському напрямках NYT 26 серпня написала, що, незважаючи на увагу до українського контрнаступу на півдні, інші ділянки лінії фронту "залишаються нестабільними". На думку американських журналістів, "головний генерал України на сході" Сирський вважає за необхідне вжити заходів для захисту східних районів, "очевидно, всупереч рекомендаціям Пентагону".
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи публікацію NYT, наголошував, що українська влада не може наразити на ризик схід країни, враховуючи концентрацію там сил окупантів. "Давайте візьмемо звідти наші Збройні сили і кудись їх перекинемо... Після цього буде наступне: за пару днів Слов'янськ, Краматорськ, далі вони підуть на Павлоград, Дніпро, відріжуть береги. Я вважаю, що саме така надія в них є. Ми не віддамо ні Харків, ні Павлоград, ні Дніпро... І нехай різні аналітики світу на це навіть не розраховують", – заявив президент.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив американським посадовцям, що українські війська перебувають "на порозі прориву" російської оборони, написала 24 серпня The Wall Street Journal.