Системи HIMARS скоро будуть на полі бою, українці закінчують тренування – Пентагон
"Ми очікуємо, що ці системи потраплять на поле бою вже незабаром", – цитує слова представника Пентагону кореспондент "Голосу Америки" Джефф Селдін у Twitter.
За словами Каля, тривога українців щодо артилерійського протистояння з РФ "відчувається", оскільки Росія справді має набагато більший артилерійський потенціал.
Каль, якого цитує кореспондент "Голосу Америки", наголосив, що мета США у цій війні – допомогти Україні захиститися та посилити позиції під час перемовин із Росією, якими "неминуче" має закінчитися протистояння. Заступник міністра оборони США додав, що Вашингтон не ставить за мету зміну режиму в Росії.
Контекст:
1 червня президент США Джо Байден офіційно оголосив про новий пакет військової допомоги Україні, до складу якого увійшли системи реактивного вогню HIMARS. За даними CNN, HIMARS будуть оснащені боєприпасами з дальністю дії до 80 км.
За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, керівництво України запевнило американську сторону, що українські військовослужбовці не використовуватимуть американські РСЗВ далекої дії для ураження цілей у Росії. Водночас амбасадорка США в Києві Бріджит Брінк 2 червня заявила, що українські військовослужбовці самі визначатимуть, на яку відстань завдаватимуть ударів із використанням ракетних систем залпового вогню HIMARS, котрі Україні нададуть США.
6 червня міністр оборони Великобританії Бен Воллес оголосив про надання Україні ракетних систем MLRS M270. Їхньої кількості він не уточнив.
Міністр оборони України Олексій Резніков 9 червня наголошував, що Україні необхідно отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них, залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, отримати бойові літаки і засоби ППО для захисту неба.
У Міноборони вважають, що Україні для переходу в контрнаступ потрібно щонайменше 100 систем реактивної артилерії. На думку радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, для української перемоги над Росією серед іншого озброєння потрібно 300 РСЗВ.