Слабке місце російської армії в районі Балаклії було зрозумілим для нас ще навесні – представник ГУР
За його словами, слабке місце російської армії в районі Балаклії було зрозумілим ГУР МО ще навесні.
"У червні стало очевидним, що можливо проводити наступ у цьому напрямку, а те, що ми планували на півдні – у Херсонській, Запорізькій області – тільки допомогло розвинути загальний успіх Збройних сил України", – сказав він.
Скібіцький зазначив, що до початку літа ЗСУ ще не мали повної інформації про позиції армії Росії та стан її резервів. Вони стали зрозумілими у серпні, коли окупанти почали активно переміщати стратегічні резерви східного округу з харківського та донецького напрямків.
"Протягом місяця РФ перемістила всі війська на південний напрямок, це і створило умови для успішних дій як на херсонському, так і на харківському напрямку", – додав він.
Відповідаючи на запитання, чи здатна РФ швидко перегрупуватися і розпочати повторну окупацію звільнених територій, представник ГУР повідомив, що за оперативними даними, ворог веде активну підготовку до оборонних операцій і намагається накопичувати резерви, але безуспішно.
"З середини літа ми бачимо, наскільки важко їм стало формувати свої резерви. Той самий третій армійський корпус, який, як вони заявили, буде сформовано до середини серпня – досі ще повністю не сформований і як єдина бойова одиниця не діє, а його знову почали розкидати по різних напрямках. Це говорить, що створення резервів, а тим паче швидке просування по нашій території – це теж дуже проблемно для РФ", – пояснив Скібіцький.
Контекст:
Наприкінці серпня – на початку вересня українські військовослужбовці розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. За даними Міноборони України, у Харківській області ЗСУ із 6-го до 14 вересня звільнили майже 8,5 тис. км&³2; території та приблизно 150 тис. українців.
16 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна повернула практично всю територію Харківської області.
Однак, за його словами, говорити про завершальну фазу війни ще зарано.