Снайдер виклав у Twitter фото українського захисника, який в окопі читає його книжку, воно набрало 2,7 млн переглядів. Тепер вони зустрілися
Снайдер опублікував зняте з безпілотника фото українського бійця, який читає, лежачи на дні окопу, його книжку "Шлях до несвободи" у Twitter 2 січня.
"Найвища честь для автора – читач", – підписав він фото. Станом на 25 березня пост із фотографією бійця набрав 2,7 млн переглядів.
Згодом з'ясували, що зафіксований на фото боєць – військовослужбовець 80-ї штурмової бригади Ширшин. Український політик, журналіст і громадський діяч Юлій Морозов у Facebook 24 березня повідомив, що сприяв зустрічі Снайдера і Ширшина, і вона відбулася.
"Після того, як Снайдер опублікував фото Ширшина, який читає його книжку в окопі, я постукав у кілька дверей із наполегливим просуванням ідеї, що ці люди обов'язково мають зустрітися! Один із ланцюжків спрацював. Я впевнений, ви про це ще почуєте-почитаєте, а я поки просто тішуся", – написав він.
Згодом спільне фото зі Снайдером опублікував і сам військовослужбовець.
"Випадково невипадкова зустріч. Тімоті Снайдер, дякую за вашу роботу і підтримку. Для мене честь познайомитися з вами", – написав Ширшин.
Снайдер приїжджав у Львів на закриту лекцію в Українському католицькому університеті 24 березня, повідомили у пресслужбі навчального закладу. Тут він познайомився із Ширшиним, який є випускником УКУ.
Пресслужба УКУ, пише у Facebook, що Ширшину сподобалася книжка Снайдера.
"Я був дуже здивований тим, що Тімоті Снайдер перепостив моє фото і що воно почало набирати резонанс. Це просто фото, нічого надзвичайного. Пройде тиждень і всі забудуть. А книга справді цікава", – сказав український захисник.
Контекст:
Снайдеру – 53 роки, народився в Огайо, США. Професор Єльського університету, історик і письменник. Вивчає історію Східної Європи, зокрема історію України, Польщі, Росії. Дослідник націоналізму, тоталітаризму і Голокосту.
Снайдер активно підтримує Україну в боротьбі з російською агресією, є амбасадором файндрайзингової платформи United24. 14 березня виступив на скликаному Росією засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому "русофобії", деконструювавши російські наративи.