"Сьогодні це героїзм – приїхати в Україну". Президентка Європарламенту зустрілася із Зеленським та Шмигалем
У ролику показано, як Метсола у супроводі голови апарату Верховної Ради В'ячеслава Штучного та інших осіб іде Києвом поблизу будівлі Офісу президента, а потім у самій будівлі її зустрічає президент.
Зеленський під час зустрічі подякував Метсолі за приїзд в Україну "в такий важливий для держави" момент, "коли українці вірять справам і конкретним крокам".
"У цей момент ви й демонструєте героїзм. А сьогодні це вже героїзм – приїхати в Україну. Ми захищаємо державу, тому що це наше життя. А приїзд наших партнерів з-за кордону – це важливий крок на підтримку наших людей. Тому я радий, що всі ви сьогодні тут", – сказав президент, звертаючись до Метсоли.
За словами Зеленського, це перша його очна зустріч із главою Європарламенту (Метсолу обрали на цю посаду в січні, трохи більше ніж за місяць до початку вторгнення РФ в Україну).
"Ми були знайомі з вами по телефону. Висновком із цих розмов стало і ваше звернення до парламентарів, світової спільноти і та чи інша підтримка України на рівні Європейського парламенту. І ці кроки ми високо цінуємо. Сьогодні ми дивимося через призму "друзі і недруги", тому що часу у нас немає і сірого кольору для нас уже немає й у дипломатії міжнародній. Думаю, ви це розумієте. Тому що гостро стоїть питання виживання. Ми раді, що ви на стороні світла і добра по відношенню до України. І я вдячний за вашу підтримку", – додав він.
Перед зустріччю із Зеленським Метсола виступила у Верховній Раді, а також провела зустріч із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.
Як повідомив Шмигаль, він обговорював із Метсолою підтримку євроінтеграційних прагнень України та посилення санкцій проти Росії.
"Кожен день війни Європарламент підтримував і продовжує підтримувати нашу державу в боротьбі за свободу та спільні цінності. Цей візит – чергове свідчення наших міцних відносин. Україна повністю готова до наступного кроку у відносинах із ЄС. Наголосив на цьому в розмові з пані Метсолою. Розраховуємо завершити всі бюрократичні процедури у найкоротші терміни", – написав він.
За словами Шмигаля, Україна наполягає на обмеженні імпорту російських нафти та газу, розширенні секторальних санкцій і збільшенні списку банків, які від'єднають від SWIFT, закритті портів для Росії.
"Ми також просимо про продовження тиску на російських високопосадовців та олігархів шляхом не тільки арешту, але й конфіскації їхнього майна та статків у Європі. Ми маємо бути впевненими, що це майно не буде втрачене і в майбутньому може стати предметом репарації", – зазначив прем'єр.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення Росії іноземні топполітики та лідери приїжджали двічі. 15 березня в Україні побували прем'єр-міністри Польщі, Чехії та Словенії Матеуш Моравецький, Петр Фіала та Янез Янша.
24 березня Україну відвідали спікери парламентів Литви, Латвії та Естонії Вікторія Чмілітє-Нільсен, Інара Мурнієце та Юрі Ратас.
Зеленський закликав "всіх друзів України" приїжджати до Києва, хоча це може бути небезпечним. "Це так, бо наше небо ще не закрите від російських ракет і літаків. Рішення про посилення нашого арсеналу в повітрі ще не ухвалено. Ми не отримали літаки. Але ви точно знаєте, що погляди всіх людей світу зараз спрямовані на нашу столицю, на українців. Кожен, хто з нами, отримає вдячність. Не тільки нашу, а й інших народів світу. Кожен, хто з нами, має шанс стати справжнім героєм", – наголосив президент 16 березня.