Соціолог Паніотто: Є люди, які, навіть потрапивши під обстріл Росії, будуть підтримувати агресора й казати, що Україна сама винувата
В Україні є люди, які, навіть потрапивши під обстріл із боку російських окупантів, й далі підтримуватимуть країну-агресора. Про це в інтерв'ю "ВВС News Україна", опублікованому 21 квітня, заявив директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.
Я думаю, що частина [проросійського] електорату змінить свою думку. Я просто особисто знаю таких людей, які вже змінили свою думку. Але, на жаль, у нинішньому світі це стосується не тільки ситуації під час нашої війни, факти не завжди людей переконують. Тобто їх обстрілює Росія, вони бачать, що тут гинуть люди, але кажуть: "Головне – щоб був мир, а після війни ми там розберемося, хто в кого стріляв". Так було завжди, що люди, які мають певні переконання, вибирають ЗМІ, які підтримують їхню точку зору. Це було показано ще в дослідженнях, які соціологи проводили після Другої світової війни. Вони були вражені успіхом гітлерівської пропаганди й дуже ретельно вивчали ЗМІ", – сказав Паніотто.
Він наголосив, що люди довіряють тому, що їм подобається, і це призводить до "цементування" їхніх поглядів.
"А зараз цей процес набагато швидший, тому що вони в соцмережах отримують підтримку цієї інформації, і самі алгоритми соцмереж працюють так, що вони підкидають людям те, що вони лайкнули... Нічого людей не зможе переконати, і вони будуть знаходити виправдання Росії, казати, що Україна сама винувата, будуть підтримувати напад агресора, незважаючи ні на які свої страждання. Частина таких людей залишиться, і політичні партії будуть їх підбирати, робити якісь проєкти, які, можливо, не будуть прямо підтримувати Росію, але будуть опозиційні до влади. І будуть казати, що "супротив призвів до великої кількості жертв", що влада "мала почати шукати мир" і так далі", – наголосив соціолог.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
14 березня президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону на виготовлення та розповсюдження інформаційної продукції, спрямованої на пропагування дій держави-агресора РФ.
20 березня президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо припинення діяльності низки політичних партій, серед яких і ОПЗЖ. Відповідно до указу, діяльність цих партій припиняють на час воєнного стану з урахуванням прямої військової агресії з боку Росії. Водночас у документі зазначають, що за цими партіями помітили антиукраїнську діяльність, пропаганду війни, сепаратизм, колабораціонізм.