Спікер Зеленського не розуміє, навіщо ЗМІ зі США поширюють інформацію про нарощування військ РФ на кордоні України

За словами Никифорова, Міноборони України "не підтверджує" зосередження військ РФ понад нормальний рівень біля кордонів України
Фото: Sergii Nykyforov / Facebook
Україна не має інформації щодо нарощування чисельності російських військ в анексованому РФ Криму, ОРДЛО та поблизу державного кордону. Про це 7 листопада в ефірі телеканала "Дом" заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров.

30 жовтня американська газета The Washington Post написала, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі. 1 листопада видання Politico опублікувало супутникові фото, зазначивши, що на них видно військову техніку, яку РФ нібито стягнула до кордонів України.

За словами Никифорова, Міноборони України "не підтверджує зосередження військ [РФ] понад нормальний рівень біля кордонів України".

Він зазначив, що на селекторній нараді під головуванням президента Володимира Зеленського після його повернення з Шотландії виступав головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, який "не розповів ні про що таке тривожне, що мало б якось насторожити".

"Залишається відкритим питання: навіщо американські ЗМІ поширюють таку інформацію, чи правдива вона? Принаймні в Офісі президента зараз щодо цього немає жодної підтверджувальної інформації", – сказав Никифоров.

Контекст:

РФ із кінця березня нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Українська розвідка заявляла, що Росія хотіла розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" та "ЛНР" території, ввівши регулярні підрозділи збройних сил РФ, і не відкинула спроби просування російських військ углиб території України.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу 13 квітня сказав, що Росія за три тижні перекинула до "західних рубежів" дві армії та три з'єднання повітряно-десантних військ, усіх їх нібито залучено до навчань. 22 квітня він заявив, що поставленої мети досягнуто і що з 23 квітня війська починають повертатися до пунктів постійної дислокації.

Росія частково вивела військових із окупованого Криму, але на східному кордоні України, у Воронезькій області, вони залишилися, розповів голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко 28 квітня.

5 травня газета The New York Times із посиланням на високопосадовців адміністрації президента США Джо Байдена повідомила, що Росія вивела кілька тисяч військовослужбовців, але вздовж кордону з Україною залишається ще приблизно 80 тис. військових, що досі є найбільшою кількістю сил, які Росія зібрала там із моменту анексії Криму 2014 року.

Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, коментуючи статтю The Washington Post, повідомило 1 листопада, що не зафіксувало додаткового перекидання російських підрозділів, озброєння та військової техніки до російсько-українського кордону.

Після публікації Politico у ГУР зазначили 2 листопада, що жодних змін на кордоні з РФ не відбулося. У Кремлі не коментували інформації від Politico.

5 листопада начальник Генерального штабу Збройних сил України Сергій Шаптала сказав, що українська розвідка не фіксує нарощування російських військ біля кордону України. За його даними, російські війська повертаються до пунктів постійної дислокації.

За словами міністра оборони Олексія Резнікова, Україна веде консультації з партнерами з моменту появи повідомлень про стягування Росією військ до кордону.