"Перелік не такий великий". У ГУР назвали країни, які надають Росії пряму військову допомогу
У війні проти України державі-терористу Росії прямо допомагають Іран, Білорусь і Північна Корея. Це випливає з пояснень представника Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрія Юсова "Українській правді" в інтерв'ю, запис якого опублікували 8 червня.
"Пряму військову допомогу [Росія отримує] не від такої великої кількості країн. Ми вже згадали Іран [який постачає, зокрема, дрони-камікадзе]. Залишилася Білорусь, режим [Олександра] Лукашенка, [який перебуває в країні при владі з 1994 року]. [...] Є інформація про Північну Корею. У принципі, перелік не такий великий. Далі починаються історії про "сіру" співпрацю, про так звані прокладки й багато інших речей", – сказав він.
Представник ГУР зазначив, що фактів передавання Іраном Росії балістичних ракет поки не зафіксовано і "Україна й коаліція партнерів роблять усе можливе, щоб цього не сталося".
Щодо Білорусі Юсов сказав, що для Росії в цій країні "відкриті всі можливості і для ремонту техніки, і для відновлення, розконсервації".
"У принципі, Білорусь у цьому плані активно взаємодіє, хоча головна ціль для режиму [президента країни-терориста РФ Володимира] Путіна – втягнути Білорусь у повномасштабну наземну операцію, війну Росії проти України. Цього не сталося і найближчим часом немає ознак, що станеться", – пояснив він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Росія повномасштабно вторглася в Україну 24 лютого 2022 року.
Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, з Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних і авіаударів.
Лукашенко визнавав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України, але нібито "нікого не вбиває і нікуди не скеровує своїх військових".
У квітні 2023 року Генштаб ЗСУ заявив, що керівництво Білорусі й далі підтримує російську агресію проти України. Зокрема, на території Білорусі навчають підрозділи російської армії.
Держава-агресор застосовує в Україні щонайменше два види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Росіяни перефарбували Shahed у свої кольори й назвали "Герань-2".
Північна Корея, за даними Білого дому, надала піхотну зброю й ракети Росії для використання визнаною міжнародною злочинною організацією російською ПВК "Вагнер". У США вважають, що зброя від КНДР не змінить динаміки бойових дій в Україні, але побоюються, що КНДР планує надати Росії більше озброєння. Такої самої оцінки дотримується Великобританія.
У КНДР заперечували постачання озброєння Росії. Іран стверджував, що постачання були, але йдеться про "обмежену кількість безпілотників" і постачання "за кілька місяців" до початку лютого 2022 року.