Справа "Оптимумспецдеталі". НАБУ і САП повідомили про підозру директора одного з підприємств "Укроборонпрому"

В "Укроборонпромі" заявили, що співпрацюють зі слідством, директора, підозрюваного в корупції, усунули
Фото: Державний концерн "Укроборонпром" / Facebook
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру в хабарництві та декларуванні недостовірної інформації директора приладобудівного заводу, який входить у держконцерн "Укроборонпром".

Про це повідомив пресцентр НАБУ.

Дії чиновника кваліфікували за ч. 4 ст. 368, ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, підозрюваний протягом вересня 2016 року – січня 2017 року отримав від осіб, пов'язаних із компанією "Оптимумспецдеталь", понад 2,44 млн грн "відкату" за приховування махінацій із "безпідставною оплатою за поставку товарів військового призначення на користь зазначеної компанії".

Окрім того, за інформацією українських антикорупційних органів, чиновник не задекларував 2020 року квартири в Болгарії, яка належить його дружині. Вартість квартири на момент її реєстрації 2020 року за курсом Нацбанку України становила приблизно 1,33 млн грн, зазначили в НАБУ.

Імені чиновника правоохоронці не називають. За інформацією видання "Слово і діло", це директор Ізюмського приладобудівного заводу, депутат Ізюмської міської ради Харківської області Сергій Філоненко.

В "Укроборонпромі" повідомили, що підозрюваного чиновника усунули від виконання службових обов'язків.

"Укроборонпром" співпрацює з правоохоронними органами та надає всебічне сприяння щодо розслідування як цієї справи, так і розкриття всіх кримінальних злочинів, провадження щодо котрих натепер відкрито", – ідеться у релізі, опублікованому на сайті концерну.

Контекст:

У НАБУ нагадали, що українські антикорупційні органи розслідували низку корупційних епізодів у діяльності "Укроборонпрому" за участю фірми "Оптимумспецдеталь".

Справа про хабар Філоненка стосується корупції в оборонній сфері України, про яку стало відомо з розслідування Bihus.info, уточнює Центр протидії корупції. Слідство встановило дев'ятьох учасників цієї корупційної схеми. Із них чотирьох засуджено, ще четверо – на лаві підсудних, зазначили у НАБУ. Серед фігурантів – Ігор Гладковський, син колишнього заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського.

За даними слідства, Гладковський-молодший разом зі ще групою осіб у 2015–2017 роках реалізували корупційну схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам держконцерну "Укроборонпром" із використанням ТОВ "Оптимумспецдеталь" та інших підприємств. За цією схемою Гладковський-молодший отримував приблизно 50% від загальної суми незаконно одержаного прибутку. Лише за одним договором він міг отримати 950 тис. грн.

У межах розслідування встановлено, що за час дії схеми держконцерну "Укроборонпром" доправили товарів на суму приблизно 165 млн грн, водночас до бюджету не надійшло понад 49 млн грн. 

Підозру у зловживанні впливом (ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України) Гладковському-молодшому вручили 21 грудня 2020 року. 28 грудня розслідування щодо нього завершили.

Скандал навколо постачання комплектування на військові заводи 2019 року став причиною відставки Олега Гладковського та звільнення деяких керівників підприємств концерну "Укроборонпром".