США готові скерувати в Україну експертів із розслідування воєнних злочинів – Венедіктова

Венедіктова: Злочини агресора мають бути неодмінно покарані, і світові знання та досвід для цього завдання дуже важливі
Фото: Ірина Венедіктова / Facebook
Сполучені Штати готові скерувати в Україну команду експертів із розслідування воєнних злочинів та військових аналітиків.

Про це 26 лютого у Facebook написала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова після зустрічі з представниками управління глобального кримінального правосуддя Державного департаменту США.

"Нам зараз потрібні найкращі фахівці з міжнародного права і юристи, які працювали з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі. Злочини агресора мають бути неодмінно покарані, і світові знання та досвід для цього завдання дуже важливі", – наголосила вона.

За її словами, Україна за допомогою американських фахівців зможе зробити більше для притягнення до відповідальності воєнних злочинців.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив воєнний стан по всій країні, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім охочим захищати Україну видаватимуть зброю.

За останніми даними Міністерства охорони здоров'я України, із 24 лютого, коли Росія вторглася в Україну, унаслідок ворожих обстрілів загинуло понад 210 українців, зокрема шестеро дітей, 1,1 тис. дістали поранення.

Ворог, як наголосив Зеленський, зазнає серйозних втрат. За даними Офісу президента та Генштабу станом на ранок 26 лютого, упродовж перших двох діб було вбито 3,5 тис. окупантів, знищено 14 російських літаків, вісім вертольотів, 102 танки, 536 бойових броньованих машин, 15 гармат та один ЗРК "Бук". Міноборони РФ про втрати не звітує.

Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли та вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укритті.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків і низки наближених до Путіна чиновників та їхніх дітей. Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна. Найближчими днями деякі російські банки буде від'єднано від SWIFT, готують також санкції проти центробанку РФ.