США нададуть Україні новий пакет військової допомоги на $800 млн – Білий дім

Байден (на фото) повідомив Зеленському, що Україна отримає додаткові артилерію, бронетранспортери та гелікоптери
Фото: EPA
Президент України Володимир Зеленський обговорив із президентом США Джо Байденом додатковий пакет оборонної підтримки України, а також посилення санкцій проти РФ. Про це Зеленський повідомив у Twitter.

"Продовжив постійний діалог із президентом США. Дали оцінку російським воєнним злочинам. Обговорили додатковий пакет оборонної та можливої макрофінансової підтримки України. Домовилися про посилення санкцій", – написав Зеленський.

Зі свого боку Байден у заяві за підсумками розмови, оприлюдненій на сайті Білого дому, розповів, що його адміністрація санкціонує надання Україні додаткової зброї, боєприпасів та іншої допомоги у сфері безпеки на $800 млн.

"У цей новий пакет допомоги буде входити багато високоефективних систем озброєння, які ми вже надали, і нові можливості, адаптовані до ширшого наступу, який, як ми вважаємо, Росія почне на сході України. Ці нові можливості передбачають артилерійські системи, артилерійські снаряди та бронетранспортери. Я також схвалив передання додаткових вертольотів", – заявив американський президент.

Окрім того, зазначив він, США й далі сприятимуть наданню Україні значних можливостей від союзників по НАТО та партнерів у всьому світі.

Байден підкреслив, що стабільні постачання зброї, яку Сполучені Штати, їхні союзники та партнери надали Україні, відіграли вирішальну роль у боротьбі з російським вторгненням.

"Ми не можемо відпочивати зараз. Як я запевнив президента Зеленського, американський народ і надалі підтримуватиме хоробрий український народ у його боротьбі за свободу", – підсумував Байден.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Євросоюз сьогодні також схвалив виділення Україні нового пакету військової допомоги, у який входитиме летальне озброєння, на €500 млн.

Контекст:

Після масштабного військового вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.

21 березня 13 країн підписали спільну заяву "Про невідкладну необхідність модернізації протиповітряної оборони України". Вони заявили про необхідність забезпечити Україну протитанковою та протиповітряною зброєю.

24 березня на позачерговому саміті НАТО, присвяченому нападу Росії на Україну, ухвалили рішення і надалі надавати всіляку допомогу та підтримку Україні для протистояння російському вторгненню.

31 березня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Альянсу й далі постачатимуть Україні зброї стільки, скільки буде потрібно.