Зеленський: США нам допомагають, але недостатньо, щоб перемогти у війні проти РФ

Байден за підсумками саміту НАТО 30 червня оголосив про новий пакет оборонної підтримки Україні, до якої, зокрема, увійшли системи ППО
Фото: EPA

Сполучені Штати на чолі із президентом Джо Байденом сьогодні надають найбільшу допомогу Україні, її народу та українським військовим.

Про це в інтерв'ю CNN, відеозапис якого опубліковано 8 липня у Facebook Офісу президента, заявив глава Української держави Володимир Зеленський.

"І я йому [Байдену] за це вдячний, і вдячний Сполученим Штатам, і вдячний перш за все суспільству. Тому що все це, ця зброя, щось коштує. І ці кошти – це кошти людей. І я прекрасно це розумію. І я вірю, що вони розуміють, що дають гроші, а ми віддаємо життя. І вони розуміють, що ми платимо найбільшу ціну. І я вдячний їм за те, що вони нас підтримують", – сказав президент.

Зеленський зазначив, що у війні відстані немає і США, хоча й розташовані далеко, дуже допомагають Україні.

"Я хочу сказати, що сильно допомагають. Але недостатньо, щоб перемогти. Але впевнений, маю віру в це… пришвидшать цю допомогу… Хочемо дійсно збільшення цієї допомоги та прискорення. Ми самі воюємо за нашу землю, ми не хочемо, щоб громадяни інших держав воювали за нас. І тому просимо, хто як може, допомогти", – наголосив президент.

Контекст:

Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили постачання українським військовослужбовцям летального озброєння та іншої оборонної продукції.

США, за словами Байдена, надали Україні військову допомогу на $7 млрд. 30 червня за підсумками саміту НАТО він оголосив про новий пакет оборонної підтримки на $800 млн. До нього увійдуть артилерія, системи ППО та амуніція до ракетних систем HIMARS. Ці системи Україні нададуть інші країни, сказав Байден.

Також він зазначив, що понад 50 держав узяли зобов'язання щодо підтримки України.

США зобов'язалися надати Україні військову допомогу у протистоянні з Росією на $25 млрд, що вдвічі перевищує сумарні плани всіх інших країн, які надають підтримку, свідчать розрахунки, опубліковані на початку липня на сайті Кільського інституту світової економіки.