США мають допомогти Україні з реформами і навчанням військових – екс-чиновник Пентагону
За словами колишнього співробітника Пентагону Майкла Карпентера, на вищих посадах в уряді України "багато талановитих реформаторів", у яких є плани розвитку.
Після рішення надати Україні летальне озброєння адміністрація президента США Дональда Трампа має розширити відносини з країною, що стала жертвою російської агресії. Таку думку висловив екс-помічник заступника глави Пентагону з питань України та Євразії, науковий співробітник Atlantic Council Майкл Карпентер у статті для Foreign Policy.
Серед подальших шляхів співпраці експерт назвав удосконалення і розширення програми підготовки американськими фахівцями українських військових, а також допомогу у проведенні антикорупційних реформ. Ці два напрями Карпентер назвав "фронтами", на яких Україні доводиться вести "війну".
Він зазначив, що в Україні "багато талановитих реформаторів" на найвищих посадах в уряді, і їм "не терпиться" впровадити розроблені ними плани.
Карпентер пропонує також створити інвестиційний фонд із капіталом $6 млрд як західні інвестиції у реальну економіку України. Він підкреслив, що ця сума "досить скромна" порівняно з $378 млрд, які має Європейський фонд стратегічних інвестицій.
23 грудня у Держдепі повідомили, що нададуть Україні "посилені оборонні можливості". У заяві американської адміністрації зазначено, що Україна "є суверенною державою і має право захищатися".
3 січня 2018 року Клімкін заявив, що зброю США буде використано в разі провокацій із боку Росії, а не для атаки.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.