У Держдепі США заявили, що рішуче засуджують убивства й арешт в Ірані щонайменше 1 тис. протестувальників
У Держдепі США підкреслили, що мають достатні повноваження для притягнення до відповідальності винних у насильстві щодо протестувальників в Ірані.
У Державному департаменті США заявили, що влада Ірану продовжує заарештовувати і вбивати протестувальників, що виходять на вулицю, обмежує свободу слова і намагається приховати репресії від світової громадськості. Звернення опубліковано на офіційному сайті Держдепу.
У зовнішньополітичному відомстві США зазначили, що і далі уважно стежать за протестами та насильством в Ірані.
"Ми рішуче засуджуємо смертельні випадки й арешт не менше ніж тисячі іранців на сьогодні. У нас є достатні повноваження для притягнення до відповідальності тих, хто чинить насильство щодо протестувальників, робить свій внесок у цензуру або краде у народу Ірану", – підкреслили в Держдепі.
28 грудня 2017 року в Ірані почалися наймасштабніші протягом останніх восьми років антиурядові виступи. Від влади країни вимагають побороти бідність, звільнити політв'язнів, покласти край свавіллю поліції і припинити участь у конфліктах у Ємені, Сирії та Іраку.
30 грудня в столиці Ірану Тегерані протестувальники намагалися штурмувати державні будівлі.
31 грудня президент Ірану Хасан Рухані заявив, що громадяни країни можуть вільно висловлювати своє невдоволення, але закликав уникати насильства.
2 січня духовний лідер Ірану Алі Хаменеї назвав демонстрації підступами ворогів Ірану.
Глава Революційного суду Тегерана Ходжатолеслам Казанфарабаді 2 січня звинуватив учасників акцій протесту в заколоті.
Під час протестів загинули 23 людини. Силовики затримали не менше ніж 500 осіб.
2 січня телеканал Fox News повідомив про "паніку" іранської влади у зв'язку з протестами у країні. Такого висновку дійшов телеканал на підставі звіту з кількох нарад вищого керівництва Ірану, переданого йому Національною радою опору Ірану.
3 січня іранська влада заявила про "закінчення смути". Постпред Ірану в ООН Голямалі Хошру написав листа до Ради Безпеки ООН і особисто генеральному секретареві організації Антоніу Гутеррішу, у якому звинуватив США в активізації діяльності, спрямованої на втручання у внутрішні справи Ірану.