США змінюють військове постачання Україні, враховуючи потреби на полі бою – Брінк

За словами Брінк, США від початку війни забезпечують Україну тим, що їй потрібно на полі бою
Фото: EPA

На сьогодні питання конкретних військових постачань – це те, що щодня обговорюють військові Сполучених Штатів та України. Про це заявила 19 вересня амбасадорка США в Україні Бріджит Брінк в інтерв'ю "Європейській правді".

За словами Брінк, США від початку війни забезпечують Україну тим, що їй потрібне на полі бою. Вона зазначила, що це змінюється з часом і США надають різні типи військових спроможностей – це відбувається через зміни на фронті.

Амбасадорка прокоментувала питання щодо постачання Україні далекобійних озброєнь, заявивши, що постачання змінюються з огляду на потреби на полі бою. США водночас уважно відстежують ситуацію і, за словами Брінк, "у захваті від того, як Україна діє на полі бою, як проводить контрнаступ, який, звісно ж, іще не закінчився".

Крім цього, вона зазначила, що США не розраховують на те, що війна з РФ завершиться найближчим часом, проте надихаються тим, як Україна "на полі бою повертає значні території".

Відео: Європейська правда / YouTube

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Наприкінці серпня на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни. За даними Міноборони України, у Харківській області ЗСУ із 6-го до 14 вересня звільнили приблизно 8,5 тис. км&³2; території та орієнтовно 150 тис. українців.

Зеленський 16 вересня заявив, що говорити про завершальну фазу війни ще рано, проте наступ, за словами президента, іде успішно. На його думку, Україна перехопила ініціативу у війні й не має її втрачати.

США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Крім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

Окремо у США ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки що використовує програми безоплатного передання зброї, а лендліз це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.

16 серпня міністр оборони Олексій Резніков висловив сподівання, що у США ухвалять політичне рішення про надання Україні ATACMS.