Староста села в Київській області розповів свою історію музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова

Рудяшко: Відчуття від першого вибуху поруч важко пояснити
Фото: Фонд Ріната Ахметова / Facebook

Староста села Шпитьки в Київській області Захар Рудяшко з перших годин повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну зайнявся волонтерською діяльністю – привозив до села гуманітарну допомогу, записався в тероборону. Його історію опублікували на сайті музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

За словами Рудяшка, перше, що він відчув 24 лютого, був шок через те, наскільки стрімко розвивалися події. Староста вже тоді намагався прорахувати, що робити, якщо у їхнє село зайдуть окупанти.

"Відчуття від першого вибуху поруч важко пояснити. Це щось змішане з адреналіном. Ти не розгублений, але твої інстинкти самозбереження притуплюються", – розповів він.

Рудяшко згадує, що для того, щоб привезти односельцям гуманітарну допомогу, йому навіть довелося вперше сісти за кермо вантажної машини.

"Мені запропонували забрати гуманітарку. Але по неї потрібно було приїхати. Я прийшов до підприємства, розташованого на нашій території. Сказав, що я староста і така ситуація. І мені просто дали ключі від буса. Я розписку написав тільки", – згадує він.

Контекст:

Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни.

Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних, #розкажіть_свою_історію і запросити друзів та рідних долучитися; відвідати портал музею і натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безоплатну гарячу лінію за номером 0-800-509-00.

У листопаді 2022 року музей запустив серію подкастів з інтерв'ю відомих українських і закордонних істориків, мислителів і художників.