Стефанчук: Позиція офіційних Тбілісі та Кишинева у питанні санкцій проти Росії мене розчарувала
"Колись думав, що Україну найбільше об'єднує з Грузією та Молдовою те, що наші країни територіально "покусані" РФ. Але сьогоднішня позиція офіційних Тбілісі та Кишинева щодо їх нейтралітету у запроваджені санкцій проти Росії мене розчарувала. Що ж, друзі пізнаються в біді. Але добре, що наші народи іншої думки", – написав політик.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Після вторгнення в Україну 24 лютого Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, деяких наближених до Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей.
Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, Європейський союз, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна, а частину російських банків від’єднали від SWIFT. Окрім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
Також через вторгнення РФ в Україну країни Заходу стали масово відмовлятися від російських газу та нафти і шукати їм альтернативу.
За даними глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено більше ніж 5,3 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – понад 8 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.
1 квітня президентка Молдови Мая Санду заявила, що Молдова не вводитиме санкції проти РФ, і однією з причин цього є енергетична залежність від Росії. Вона додала, що західні партнери ставляться до цього рішення із розумінням.
3 квітня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі сказав, що його країна не вводитиме санкцій проти РФ.