Стефанчук про соцвиплати жителям ОРДЛО Росією: Це вплив на наш суверенітет і територіальну цілісність

Будь-який громадянин України, хай де він не перебуває, має одержувати максимальний протекторальний захист із боку держави Україна, зазначив Стефанчук
Фото: rada.gov.ua
Розпорядження президента РФ Володимира Путіна про соцвиплати жителям тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей із російськими паспортами є порушенням суверенітету України.

Таку думку 31 січня на брифінгу, який транслював телеканал "Рада", висловив спікер парламенту України Руслан Стефанчук.

За його словами, "будь-який громадянин України, де б він не знаходився, – це громадянин України, він має отримувати максимальний протекторальний захист із боку держави Україна".

"Що стосується будь-якого впливу з боку інших держав, навіть на тимчасово окупованих територіях, це однозначно кваліфікується, як і роздача паспортів, як і анексія Криму, як і тимчасова окупація Донбасу, – це вплив на наш суверенітет та територіальну цілісність. Я б оцінив це виключно так", – сказав Стефанчук.

27 січня Путін доручив забезпечити жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, які мають російські паспорти, соціальними виплатами.

У МЗС України висунули вимогу скасувати це рішення, "спрямоване на продовження примусової інтеграції населення тимчасово окупованих територій нашої держави у російський політичний, економічний та гуманітарний простір".

"Прикметно, що Кремль обрав момент для цієї акції саме під час ескалації безпекової ситуації навколо кордонів України. У той час, коли наша держава та партнери докладають усіх зусиль для деескалації ситуації, нове рішення російського керівництва не сприяє цим дипломатичним зусиллям", – ідеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.

Станом на 28 січня, за інформацією Міноборони України, у зоні 200 км від кордону країни перебувало приблизно 112 тис. російських військовослужбовців, з урахуванням флоту та авіації – майже 130 тис.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

Президент України Володимир Зеленський 28 січня заявив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а заяви західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.