Стефанчук: Росія має бути ізольована, як вірус, і перебувати на карантині

Стефанчук: Якщо Росія ще має економічну можливість продовжувати війну, то санкції десь не працюють
Фото: rada.gov.ua
Росію необхідно ізолювати – у політиці, економіці, міжнародних організаціях, спорті – і значний санкційний тиск зможе спричинити припинення російської агресії, упевнений спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук. Про це він заявив 18 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомила пресслужба Ради.

Він зазначив, що незабаром Євросоюз має намір ухвалити 10-й пакет санкцій проти РФ, і подякував партнерам за активність у санкційній політиці.

"Але якщо Росія досі має економічну можливість продовжувати війну, то санкції десь не працюють. Наше завдання сьогодні – проаналізувати, де саме. І зробити роботу над помилками. Санкції лише тоді можуть називатися санкціями, коли вони не можуть бути обійдені іншими країнами, коли економічний біль від цих санкцій буде відчутним і спричинить припинення агресії", – сказав спікер.

Він наголосив на необхідності повної ізоляції Росії у світі.

"Із РФ не мають підтримувати контакти країни G7. Росія – це не та країна, чиє місце у G20. Їй немає місця ані в Раді Безпеки ООН, ані на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі. Росія, як вірус, має бути ізольована та перебувати на карантині", – наголосив Стефанчук.

Контекст:

У відповідь на напад Росії на Україну, який почався 24 лютого 2022 року, США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія, Японія та інші країни ввели проти РФ кілька пакетів санкцій, зокрема особисто проти президента Росії Володимира Путіна.

Сполучені Штати, зокрема, ввели обмеження на операції із суверенним боргом РФ, заборонили ввезення доларових банкнот у РФ, ввели санкції проти найвищого військового та політичного керівництва Росії.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 11 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – понад 14 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.

Останній наразі дев'ятий пакет санкцій ЄС проти Росії через її повномасштабне військове вторгнення в Україну Єврокомісія презентувала 7 грудня 2022 року, Рада ЄС остаточно затвердила його 16 грудня.

До річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну США та країни "Групи семи" планують ввести новий великий пакет санкцій проти Росії.