Зеленський на Мюнхенській конференції: Зволікання світу – це ресурс, від якого живиться путінська диктатура. Зараз це все виправляється

Що довше в Україні, Європі та світі "не було єдності", то "більше ілюзій було в Росії", зазначив Зеленський
Фото: president.gov.ua
Росія у відповідь на "зволікання світу" дедалі більше додавала деструктиву, а її політика ставала агресивнішою.

Про це 17 лютого під час виступу на 59-й Мюнхенській конференції з безпеки (MSC) у режимі онлайн заявив президент України Володимир Зеленський. Захід транслювали на сторінці конференції в YouTube.

"Зволікання світу – це ресурс, від якого живиться путінська диктатура. Так було роками", – вказав президент.

За словами Зеленського, що "довше тривала дискусія про розширення Євросоюзу, то більше деструктиву привносив Кремль у тодішню "сіру зону" між Євросоюзом та Росією".

"Що голосніше говорили, що треба почекати, перш ніж Україні дадуть увійти у "відчинені" двері НАТО, то агресивнішою ставала російська політика, – наголосив глава держави. – Що довше тривало мовчання щодо [окупації] Криму на глобальному порядку денному, то енергійнішим ставав російський реваншизм. Що більше світ сперечався, які санкції і коли вводити проти Росії, то нахабнішими ставали амбіції Кремля. Що довше ми в Україні, у Європі та світі не мали єдності, то більше ілюзій було в Росії".

Наразі, на думку Зеленського, "це все виправляється".

59-та Мюнхенська конференція з безпеки (MSC) розпочала роботу 17 лютого, заходи триатимуть до 19 лютого. У центрі уваги MSC буде Україна, зазначала "Немецкая волна".

Зеленський під час виступу заявив, що Росія має програти у війні проти України, бо Кремль "може знищити безпеку". Президент закликав прискорити військову допомогу Києву.

За його словами, "немає альтернативи перемозі України", як і "немає альтернативи Україні в ЄС та НАТО".

Контекст:

28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. 23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні статус кандидата. Євросоюз погодився навесні 2023 року надати Україні проміжну оцінку виконання нею семи критеріїв для початку переговорів щодо вступу в Євросоюз.

30 вересня – після того, як президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і у цьому їй допомагають члени Альянсу.

Міністр оборони Олексій Резніков 13 січня зазначив, що Україна де-факто вже стала членом НАТО. "Я впевнений, що найближчим часом ми станемо членом НАТО де-юре", – додав він.

У відповідь на напад Росії на Україну США, Канада, Євросоюз, Великобританія, Австралія, Японія та інші країни ввели проти РФ кілька пакетів санкцій, зокрема особисто проти Путіна і вищих держпосадовців РФ.