Стратегічний наступ росіян провалився. У ЗСУ розповіли про ситуацію на сході

У ЗСУ розповіли про ситуацію на східному фронті
Фото: EPA
Тривають активні бої на лиманському напрямку. Росіяни здійснили чотири спроби атак на населені пункти в цій ділянці фронту, але українські сили оборони їх відбили. Про це 14 червня розповів речник східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий в ефірі "24 каналу".

За його словами, українські сили, готуючись до наступальних дій, розуміли потенціал противника, знали про його сили й засоби, тому на лиманському напрямку росіяни не мають жодних досягнень. Однак порівняно з бахмутським напрямком на лиманському окупанти зазнають дещо менших втрат, сказав він.

На лиманський і бахмутський напрямки росіяни підтягують повітрянодесантні підрозділи. Це свідчить про те, що їм важливо втримати ці рубежі, сказав Череватий.

"В арміях нормальних країн поява десантників, які є, як правило, штурмовими підрозділами, це ознака наступальних дій. Але в російській армії, яка слідує радянській школі, неофіційно десант вважається якісніше підготовленим. І він використовується на тих ділянках фронту, де потрібно покращити ситуацію і зберегти становище", – пояснив він.

Загалом, за словами речника східного угруповання, в оперативній зоні на сході окупанти втрачають свої сили. Так званий зимово-весняний стратегічний наступ росіян, який вважали "реваншем" за програш у київській, а також у харківській і лиманській операціях, повністю провалився, розповів Череватий. За його словами, окупанти постійно зазнають втрат.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.

У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської й Харківської областей. Найважчі бої зараз точаться на сході.

5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій, деокупувавши до цього часу кілька населених пунктів.

Сили оборони за тиждень звільнили сім населених пунктів і просунулися на 6,5 км.