Суд у Києві почав розглядати справу сторожа поліклініки, який не встиг відчинити укриття під час тривоги

Почався суд над охоронцем школи, який вчасно не відчинив укриття
Фото: Олексій Арунян / Ґрати

Деснянський районний суд Києва 12 січня почав розглядати справу сторожа київської поліклініки №3 Вадима Мошкіна, який вчасно не відчинив дверей закладу, щоб впустити жителів прилеглих багатоповерхівок в укриття. Про це повідомляють "Ґрати".

Розгляд справи Мошкіна по суті почали із того, що прокурор Назарій Фединяк оголосив обвинувальний акт і виклав версію слідства. Він нагадав, що в ніч на 1 червня 2023 року в Києві пролунав сигнал повітряної тривоги. Жителі вулиці Ореста Левицького пішли до найближчого укриття, розташованого в підвалі поліклініки №3. Мошкін, який був на нічній зміні, не відчинив дверей у будівлю відразу після сигналу тривоги. Незабаром сили ППО неподалік збили російську балістичну ракету "Іскандер", уламок упав поряд із поліклінікою. Загинуло троє людей, які не встигли потрапити в укриття: 32-річна Наталія Вельченко, 33-річна Ольга Івашко та її дев'ятирічна дочка Вікторія.

За словами прокурора, сторож не виконав наказу директора поліклініки №301 від 30 грудня 2022 року, який зобов'язував його відчинити двері одразу після сигналу тривоги. За версією прокуратури, Мошкін "достовірно знав, що життю людей, які прийшли в укриття, загрожує реальна небезпека, але поставився до цього байдуже".

На думку Андрія Остапенка, адвоката Мошкіна із Центру безоплатної правової допомоги, в обвинувачуваного не було умислу залишати людей у небезпеці і він не відчинив дверей вчасно через поганий слух.

На слуханнях також були матір і цивільний чоловік однієї із загиблих біля поліклініки, Наталії Вельченко, Ярослав Рябчук. Він сказав "Ґратам", що сподівається на обвинувальний вирок для Мошкіна, але вважає, що справу розглядають занадто повільно, і не вірить суду. 

Наступне засідання у справі Мошкіна заплановано на 30 січня. На ньому почнуть допитувати родичів загиблих.

Видання зазначає, що зараз Мошкін працює у тій же поліклініці, але вже не сторожем, а двірником. Чиновники, яким також повідомляли про підозру, залишаються на своїх посадах.

Контекст:

У ніч на 1 червня унаслідок ракетної атаки у кількох районах Києва впали уламки ракет. Поранення дістало 16 людей. Біля поліклініки в Деснянському районі загинуло троє людей (серед них дев'ятирічна дівчинка), які прийшли в укриття, але не змогли до нього потрапити.

Чоловік однієї із загиблих розповів, що уламки впали в той час, коли він шукав охоронця поліклініки, щоб той відкрив бомбосховище. Водночас у Деснянській райдержадміністрації стверджують, що центральний вхід до поліклініки, де розташоване укриття, був відкритий і туди сховалися деякі люди.

Поліція почала розслідування через замкнене укриття. Затримали охоронця поліклініки і трьох посадових осіб. Правоохоронці повідомили про підозру директора муніципальної безпеки київської адміністрації Романа Ткачука, заступницю голови Деснянського району Світлану Алексеєнко, директора поліклініки Олега Шугалевича і його заступника з технічних питань Василя Десика. Трьох чиновників відправили під домашній арешт, а Мошкіна – в СІЗО. Незабаром Київський апеляційний суд також відпустив охоронця під домашній арешт. Мошкін був єдиним із чотирьох підозрюваних, хто визнав свою провину.