Суд у Львові заборонив партію Мураєва
Про це повідомила пресслужба суду.
"Кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави", – ідеться у релізі.
Контекст:
Мураєв був нардепом двох скликань – спочатку від Партії регіонів, потім – від Опозиційного блоку. Мураєв до початку повномасштабного вторгнення вів активну політичну діяльність, після – написав пост у Facebook (його сторінка тепер недоступна), у якому не засудив вторгнення, а лише закликав населення не панікувати, після чого зник із медіапростору. За інформацією "Обозревателя", він виїхав на початку березня через окуповану на той момент територію Київської області, покинув Україну, після чого вирушив до Росії.
Як зазначає рух "Чесно", його партію Мін'юст України вважає проросійською. Заборона політсили – уже четверте рішення восьмого апеляційного суду, зокрема, вчора суд заборонив партію "Соціалісти".
19 березня президент України Володимир Зеленський ввів рішення Ради національної безпеки і оборони щодо припинення діяльності низки політичних партій, пов'язаних із Росією. Ідеться про політсили: "Опозиційна платформа – За життя", Партія Шарія, "Наші", Опозиційний блок, "Ліва опозиція", Союз лівих сил, "Держава", Прогресивна соціалістична партія України, Соціалістична партія України, партія "Соціалісти", Блок Володимира Сальдо.
Мін'юст 22 березня подав до суду позови про заборону діяльності проросійських політичних партій.
14 квітня РНБО вирішила зупинити діяльність партії та фракції ОПЗЖ у Верховній Раді. Після цього в ОПЗЖ також заявили про зупинення своєї діяльності в Україні через те, що політсила "будувалася як партія сиру, але миру зараз немає". 3 травня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №7172-1 про заборону діяльності проросійських партій в Україні.