Суддя Лінник у день свого звільнення зобов'язав прокуратуру закрити справу про сепаратизм проти екс-нардепа Левченка

Український суд не довів зв'язку виступів Левченка і заворушень на території Донецької та Луганської областей
Фото: Николай Левченко / Facebook

Публічні виступи екс-депутата Верховної Ради від Партії регіонів Миколи Левченка у 2014 році не містили закликів до повалення конституційного ладу і зміни територіальних меж України, ідеться в постанові судді Шевченківського райсуду Києва Олега Лінника.

Суддя Шевченківського районного суду Києва Олег Лінник зобов'язав прокуратуру Київської області закрити кримінальне провадження стосовно колишнього депутата Верховної Ради від Партії регіонів Миколи Левченка, якого підозрюють у сепаратизмі, закликах до повалення влади і розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Про це йдеться в постанові від 25 травня, яку опублікувало видання INSIDER.

Цього ж дня Лінник написав заяву про відставку, яку 29 травня задовольнила Вища рада правосуддя.

У постанові, зокрема, ідеться, що підозра екс-нардепу ґрунтувалася "виключно на припущеннях органів попереднього слідства про наявність у діях Левченка складу злочину, які були спростовані висновками експертів за результатами досудового розслідування".

Зокрема, на думку Лінника, у проаналізованих публічних виступах Левченка за весну–літо 2014 року не було ознак закликів до повалення конституційного ладу і зміни територіальних меж України.

"Зокрема, не доведено зв'язку виступу Левченка та тяжких наслідків у вигляді заворушень на території Донецької та Луганської областей", – ідеться в документі.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

7 квітня 2014 року нардеп Левченко і бізнесмен Рінат Ахметов безуспішно намагалися провести переговори із сепаратистами, які захопили будівлю Донецької облдержадміністрації.

Левченко неодноразово звинувачував силові структури України у "вбивстві громадян Донбасу".

Зараз політик живе в Москві.

Суддя Лінник відомий винесенням вироку Юрію Крисіну, який брав участь у побитті журналіста В'ячеслава Веремія під час Євромайдану.

22 грудня 2017 року він визнав Крисіна винним у хуліганстві й засудив до чотирьох років позбавлення волі з випробувальним строком два роки. Вирок викликав обурення в суспільстві. 25 грудня на Майдані Незалежності в Києві пройшла акція з вимогою справедливого покарання для Крисіна.

Суддя Лінник називав вирок справедливим.

Журналісти видання "Цензор.НЕТ", проаналізувавши інформацію з відкритих джерел, дійшли висновку, що Лінник є прибічником "русского мира" і радянської ідеології.