"Тепер є тренд". Резніков заявив про створення "корабельної коаліції" на підтримку України

Великобританія вже передала Україні два мінні тральники, зазначив Резніков
Фото: EPA
Міністр оборони Олексій Резніков повідомив про створення "корабельної коаліції" на підтримку України.

Про це Резніков сказав 14 березня в Одесі на спільному брифінгу з міністеркою оборони Нідерландів Кайсою Оллонґрен. Захід транслювали на сторінці Ukraine Media Center Odesa в YouTube.

"Тепер є тренд на створення певних коаліцій в інтересах України. Була танкова ініціатива, яка стала "танковою коаліцією", перед тим була артилерійська ініціатива – стала "артилерійською коаліцією". Завдяки сьогоднішньому оголошенню Нідерландів про надання мінних тральників (мисливців на міни) [спільно з Бельгією] можемо сказати, по суті, що утворюється "корабельна коаліція", – зазначив Резніков.

За його словами, Великобританія вже передала Україні два мінні тральники – "на них уже офіційно є два українські екіпажі й піднято прапор ВМС" ЗСУ.

"Як мінімум три країни вже є у складі "корабельної коаліції". Тобто морська держава Україна буде розвивати свій флот. Плюс ми будуємо український флот у Туреччині... Можемо сміливо казати, що утворено "корабельну коаліцію", – підкреслив Резніков.

Контекст:

Надання Великобританією Україні кількох військових кораблів анонсував у липні минулого року посол України у Лондоні Вадим Пристайко. Він уточнював в інтерв'ю, що йдеться про протимінні кораблі. "Два – це початкова цифра, з якою ми зараз працюємо", – сказав Пристайко у відповідь на запитання, скільки таких кораблів може надійти в Україну.

Пристайко в інтерв'ю LIGA.net, опублікованому в лютому 2023 року, зазначив, що командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа має вирішити, коли два протимінні британські тральники класу Sandown можуть з'явитися в Чорному морі.

"Сьогодні над цими кораблями майорять українські прапори. Вони отримали офіційні назви, з якими увійдуть до ВМС України... Завдання наших військових – оцінити ризики для цих спеціалізованих кораблів. Вони мають вирішити: їх треба заводити зараз, ризикуючи протистоянням з бойовими кораблями російського Чорноморського флоту, або пізніше, бо у нас залишиться дуже багато завдань із розмінування акваторії на багато років уперед", – зазначив Пристайко.

Рік тому співвідношення сил України й РФ на морі було 1:12, тепер 1:4, заявив Неїжпапа в інтерв'ю, опублікованому 23 лютого.