"Тиждень був украй складним". Маляр заявила, що окупанти випустили по ЗСУ 500 тис. снарядів
На півдні країни сили оборони України й далі ведуть наступальну операцію на мелітопольському й бердянському напрямках. Про це 7 серпня у Telegram заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
"Тиждень, що минув, був украй складним. Ворог кинув усі сили, аби зупинити наш наступ. Протягом усього тижня схід був епіцентром бойових дій. Відчутно збільшилася кількість ворожих обстрілів – близько 9 тис. за тиждень", – написала Маляр.
За її даними, упродовж минулого тижня окупанти використали приблизно 500 тис. боєприпасів.
"У таких умовах наші оборонці не дають ворогу просуватися на куп'янському, лиманському, авдіївському й мар'їнському напрямках. Там тривають важкі бої", – розповіла заступниця глави МО України.
Вона уточнила, що на куп'янському напрямку російські війська шукали слабкі місця в обороні ЗСУ, безуспішно ведучи штурмові дії в районі на схід від Петропавлівки Харківської області.
"На лиманському напрямку противник продовжував штурмові дії з метою витіснення наших військ у районі Серебрянського лісу", – додала Маляр.
На південному фланзі бахмутського напрямку, написала заступниця міністра оборони, українські війська протягом тижня продовжували наступальні дії.
"Рух був дуже ускладнений мінуванням і обстрілами. Але наші війська змусили противника доволі витратно оборонятися, бо знищили чимало ворожої техніки і бійців. Бої точилися протягом тижня і тривають зараз у районі Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки [Донецької області]", – вказала вона.
Маляр повідомила, що на авдіївському й мар'їнському напрямках противник зосереджував основні зусилля на атаках з метою встановлення повного контролю над Красногорівкою, Мар'їнкою й оточення Авдіївки, а також робив безуспішні спроби відновити втрачене положення поблизу Старомайорського (усе – Донецька область).
Маляр поінформувала про результати наступальної операції на мелітопольському й бердянському напрямках.
"На напрямку Мала Токмачка, Роботине Запорізької області [ЗСУ] мали тактичний успіх, закріплюються на досягнутих рубежах", – уточнила заступниця міністра.
Вона зазначила, що російські окупаційні війська серйозно укріплюють свої оборонні рубежі.
"І наші війська зараз стикаються не лише з мінуванням, але і з бетонним інженерним укріпленням ключових панівних висот. Це суттєво ускладнює просування", – пояснила заступниця міністра оборони України.
На запорізькому й херсонському напрямках росіяни зосередили основні зусилля на обороні своїх позицій, додала вона.
"[Противник] продовжував обстріли позицій підрозділів сил оборони України й цивільних об'єктів у Запорізькій, Херсонській і Миколаївській областях, при цьому активно застосовував баражуючі боєприпаси "Ланцет", здійснював безуспішні спроби відновити втрачене положення південно-східніше Новоданилівки і східніше Роботиного Запорізької області", – підсумувала Маляр.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході та півдні.
31 липня в Міноборони повідомили, що сили оборони від початку контрнаступу звільнили 241,7 км&³2; території України.