Тодуров показав, як дитяче відділення Інституту серця працює у підвалі через вторгнення Росії. Відео G

Борис Тодуров: Усі живуть у підвалі: разом із персоналом, із сім'ями, з мамами, татами, сестрами, санітарками, лікарями
Скріншот: ГОРДОН / Facebook
Генеральний директор Інституту серця Борис Тодуров поділився з редакцією "ГОРДОН" відео, яке зняв 27 лютого. Він показав, як працює дитяче відділення вроджених вад серця в підвалі. Відео опубліковано у Facebook видання.

"От такий вигляд має дитяче відділення вроджених вад серця наприкінці четвертої доби російської агресії. Усі живуть у підвалі: разом із персоналом, із сім'ями, з мамами, татами, сестрами, санітарками, лікарями", – розповів Тодуров.

Гендиректор Інституту серця пройшов підвалом, розпитуючи батьків пацієнтів про стан здоров'я, про побутові умови. Персоналу інституту він сказав, що не знає, коли зможуть підвезти їм зміну, попри те, що вони вже п'яту добу на роботі. Вони у відповідь подякували Тодурову за підтримку.

"Вони ще й дякують…" – сказав гендиректор.

Там же у підвалі мешкає і родина Тодурова, між обходами він зайшов провідати своїх онуків.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати.

Президент України Володимир Зеленський уранці 24 лютого оголосив про введення воєнного стану по всій країні, а наприкінці дня – загальну мобілізацію. Він закликав українців не панікувати, "робити все, що потрібно для підтримки Збройних сил України", і пообіцяв, що всім, хто хоче захищати Україну, видаватимуть зброю.

Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки й лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Окупаційні війська вже підійшли до Києва. 25 лютого мер столиці Віталій Кличко повідомив, що місто вступило у фазу оборони, у деяких районах лунають постріли й вибухи. Влада закликала киян залишатися у приміщеннях – удома або в укриттях.

27 лютого радник голови Офісу президента Олексій Арестович повідомив на брифінгу, що російські окупаційні війська пішли в тактичний відступ під Києвом та Харковом.

За останніми даними Міністерства охорони здоров'я України, унаслідок ворожих обстрілів загинуло понад 350 українців, зокрема 14 дітей, 1,7 тис. дістали поранення.

Ворог зазнає важких втрат. За даними Міноборони України, ліквідовано 4,3 тис. окупантів. Також знищено безліч російської техніки: літаки – 27, гелікоптери – 26, танки – 146, бойові броньовані машини – 706, гармати – 49, ЗРК "Бук" – один, "Гради" – чотири, автомобільна техніка – 30, цистерни – 60, БПЛА ОТР – два, кораблі/катери – два, засоби ППО.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни, зокрема США, Канада, Австралія, а також Євросоюз ввели проти Росії санкції. США, зокрема, ввели обмеження проти великих російських банків і деяких близьких до Путіна чиновників та їхніх дітей. Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести в санкційний список самого Путіна.