Тодуров: Через війну з'явилися дуже занедбані хворі, яких треба було оперувати дев'ять місяців тому. Вони тоді не приїхали. І зараз у дуже плачевному стані: на межі виживання G

Тодуров: Тих, хто доїжджає, ми оперуємо
Фото: Дмитро Санін / Gordonua.com
В Україні дуже погіршився стан багатьох хворих, яких треба було прооперувати ще місяці тому, але вони не змогли через війну. Про це український кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров розповів в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Через війну з'явилася вже категорія хворих дуже занедбаних, яких треба було оперувати на початку війни, дев'ять місяців тому. Вони не приїхали. І ось зараз уже вони їдуть у дуже плачевному стані: на межі операбельності, на межі виживання. Тих, хто доїжджає, – ми оперуємо", – сказав лікар.

"Мій карабін був у кабінеті, усі мужики принесли рушниці". Лікарі Інституту серця були готові захищати Київ разом із теробороною в разі боїв у місті – Тодуров. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Тодуров із 2008 року очолює Інститут серця (раніше установа мала назву Київський міський центр серця).

Першу операцію на серці зробив у віці 22 років – оперував трирічну дитину із вродженою вадою серця. На сьогодні провів приблизно 15 тис. операцій. 2001 року вперше в Україні здійснив трансплантацію серця людини, а за 15 років провів першу в Україні операцію з імплантації механічного серця.

Тодуров – член-кореспондент Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.