"Треба вбити російський експорт". Кулеба повідомив, що Україна надала ЄС пропозиції щодо сьомого санкційного пакету проти РФ
"Я сьогодні підписав листа на ЄС та країни ЄС із пропозиціями щодо того, якими Україна бачить наступні санкції. Враховуючи те, що Росія все ще націлена воювати, схоже, до останнього росіянина в Україні та продовжує кидати у бій на Донбасі своїх солдатів, санкційний тиск треба підвищувати", – сказав він.
За словами міністра, Україна наполягає на тому, що сьомий санкційний пакет ЄС має ухвалити якнайшвидше.
"В основу цього листа ми поклали пропозиції групи Єрмака – Макфола (група під керівництвом глави Офісу президента України Андрія Єрмака та колишнього посла США в Росії, професора Стенфордського університету Майкла Макфола. – "ГОРДОН") за трьома напрямами. Перший: нові секторальні санкції у сферах енергетики, фінансів та торгівлі. Другий: це дорожня карта нових персональних санкцій проти російських олігархів, високопосадовців та керівників державних підприємств. Третій: закриття вже виявлених лазівок для обходу та ухилення від санкцій", – сказав глава МЗС.
Кулеба наголосив, що завдання і для ЄС, для "Групи семи", і для інших провідних гравців – учасників санкційної політики дуже просте: "Треба вбити російський експорт".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, Євросоюз, США та їхні союзники запровадили кілька пакетів санкцій щодо Російської Федерації, представників її влади та бізнесу.
Європейська рада 3 червня затвердила шостий пакет санкцій. Він містить низку обмежень: персональні санкції проти бізнесменів членів сімей олігархів та кремлівських посадовців, поетапну відмову від російської нафти, зупинення мовлення трьох російських каналів ("Россия РТР"/"РТР-Планета", "Россия 24" та "ТВ Центр – Международный"), низку експортних обмежень і від'єднання від системи SWIFT трьох банків, зокрема найбільшого в країні – "Сбербанка". Спочатку планували, що ембарго на нафту буде повним.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, з кінця лютого до червня на РФ було накладено майже 8 тис. обмежень. А лише з 2014 року – 10,5 тис.