"Треба вбити російський експорт". Кулеба повідомив, що Україна надала ЄС пропозиції щодо сьомого санкційного пакету проти РФ

Кулеба: Я сьогодні підписав листа на ЄС та країни ЄС із пропозиціями, якими Україна бачить наступні санкції
Фото: EPA
Україна надала Євросоюзу пропозиції щодо сьомого пакету санкцій проти Росії. Про це на брифінгу 8 червня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише "Інтерфакс-Україна".

"Я сьогодні підписав листа на ЄС та країни ЄС із пропозиціями щодо того, якими Україна бачить наступні санкції. Враховуючи те, що Росія все ще націлена воювати, схоже, до останнього росіянина в Україні та продовжує кидати у бій на Донбасі своїх солдатів, санкційний тиск треба підвищувати", – сказав він.

За словами міністра, Україна наполягає на тому, що сьомий санкційний пакет ЄС має ухвалити якнайшвидше.

"В основу цього листа ми поклали пропозиції групи Єрмака – Макфола (група під керівництвом глави Офісу президента України Андрія Єрмака та колишнього посла США в Росії, професора Стенфордського університету Майкла Макфола. "ГОРДОН") за трьома напрямами. Перший: нові секторальні санкції у сферах енергетики, фінансів та торгівлі. Другий: це дорожня карта нових персональних санкцій проти російських олігархів, високопосадовців та керівників державних підприємств. Третій: закриття вже виявлених лазівок для обходу та ухилення від санкцій", сказав глава МЗС.

Кулеба наголосив, що завдання і для ЄС, для "Групи семи", і для інших провідних гравців – учасників санкційної політики дуже просте: "Треба вбити російський експорт".

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, Євросоюз, США та їхні союзники запровадили кілька пакетів санкцій щодо Російської Федерації, представників її влади та бізнесу.

Європейська рада 3 червня затвердила шостий пакет санкцій. Він містить низку обмежень: персональні санкції проти бізнесменів членів сімей олігархів та кремлівських посадовців, поетапну відмову від російської нафти, зупинення мовлення трьох російських каналів ("Россия РТР"/"РТР-Планета", "Россия 24" та "ТВ Центр Международный"), низку експортних обмежень і від'єднання від системи SWIFT трьох банків, зокрема найбільшого в країні "Сбербанка". Спочатку планували, що ембарго на нафту буде повним.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, з кінця лютого до червня на РФ було накладено майже 8 тис. обмежень. А лише з 2014 року 10,5 тис.