Тренування літаків РФ у Білорусі проводять для уточнення цілей в Україні – Наєв
Тренування російського літака наведення і літаків-перехоплювачів носіїв балістичних ракет "Кинджал" у повітряному просторі Білорусі проводять для уточнення цілей на території України. Про це заявив командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.
"Зазначені тренування проводяться з єдиною метою – це уточнення цілей на території України, які призначені для нанесення ракетних ударів агресором. Але, відповідно, ми вживаємо всіх заходів для того, щоб знизити цей рівень загрози", – сказав він.
За словами Наєва, зараз на території Білорусі зосереджено 2-гу мотострілецьку дивізію 1-ї танкової армії й авіаційне угруповання, у складі якого є новітні зразки авіації повітряно-космічних сил ЗС РФ.
Окрім того, там є підрозділи, озброєні оперативно-тактичними ракетними комплексами "Іскандер" із балістичними ракетами до них, які призначено для застосування по цілях на території України.
"Цього потенціалу наразі достатньо для створення загрози Україні та проведення тактичних дій. При цьому ми уважно стежимо за озброєнням, що перекидається з боку Росії, і робимо щодня відповідний аналіз. Рівень воєнної загрози поступово зростає, але ми також вживаємо адекватних заходів. Окрім цього, Генеральним штабом ЗС України передбачене значне нарощування угруповань у разі істотного зростання сил і засобів із протилежного боку", – підсумував генерал-лейтенант.
Контекст:
24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі. Російські війська спробували захопити Київ. На початку квітня північні регіони України звільнили від російських окупантів.
4 жовтня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України. 10 жовтня він заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави".
У Генштабі ЗСУ зазначали, що на випадок повторного наступу з території Білорусі Україна наростила своє угруповання на північному напрямку. 28 листопада в ГУР Міноборони України заявили, що активізація теми наступу з Білорусі – "фейк, щоб посіяти паніку". Ситуацію на білоруському напрямку обговорювали в Києві на засіданні ставки верховного головнокомандувача 18 грудня.
6 грудня міноборони Білорусі оголосило про початок бойової підготовки збройних сил. У відомстві наголосили, що заходи проводять "відповідно до плану підготовки за призначенням після чергового призову на військову службу й освоєння новим поповненням програми початкової військової підготовки".
3 грудня Мінськ відвідав міністр оборони Росії Сергій Шойгу. Він і Лукашенко обговорювали "співпрацю" білоруських військових із російськими, які присутні на території Білорусі. Лукашенко водночас згадував про війну Росії проти України.
16 грудня американський Інститут дослідження війни в оперативному аналізі припустив, що РФ "украй малоймовірно досягне успіху, якщо почне новий наступ на Київ".